"הלחץ עבר למכבי ת"א": חיוכים רחבים במכבי חיפה

שביעות רצון בירוק אחרי הניצחון על קרית שמונה: דוניו ואבו פאני הרשימו, עוואד רשם דקות מצוינות. רוקאביצה ומנחם יחזרו לקראת הפועל ת"א, גם יובל אשכנזי עשוי לשחק

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  28.02.21 - 06:36

תגיות: מכבי חיפה

תחילת כתבה

יודעת גם לחזור מפיגור. הלחץ במכבי חיפה היה גבוה אחרי שער היתרון המוקדם של לוסיו אמש (שבת), אבל זה החזיק מעמד שתי דקות בלבד. הירוקים של ברק בכר נכנסו לפעולה ורשמו את אחת התצוגות המרשימות העונה עם 2:4 על עירוני קרית שמונה. לראשונה העונה מכבי חיפה כבשה ארבעה שערים. "זאת מכבי חיפה האמיתית, הקבוצה שאנחנו רוצים לראות", אמרו במועדון.

בכר הגיע למשחק ללא המורחקים: דולב חזיזה, סאן מנחם ואעיד חבשי. ניקיטה רוקאביצה מחלים מנגיף הקורונה, צ'ארון שרי אמנם היה בסגל, אך לא התאמן עשרה ימים ויובל אשכנזי לא כשיר במאת האחוזים. המאמן העניק קרדיט לארנסט מאבוקה ועומר אצילי ושניהם החזירו עם בישולים. הישראלי רשם את משחקו הטוב בשורות מכבי חיפה, ובעיקר במחצית הראשונה.

החלוץ הגנאי גודסוואי דוניו כבש משחק רביעי ברציפות בכל המסגרות, ומעבר לכך רשם מהלכים חיוביים רבים. מעל כולם בלטו מוחמד אבו פאני שכבש את הצמד הראשון שלו בבוגרים, כולל שער אדיר מ-25 מטרים, וכן נטע לביא שהיה פעיל במשחק ההתקפה ואף מצא את הרשת, אך השער נפסל. גם מוחמד עוואד שנכנס כמחליף זכה למחמאות על הלחימה שלו והפעולות האישיות, זאת למרות שלביא האשים אותו בהומור בפסילת השער ("למה נגעת ביד?").

ברק בכר סיכם: "היה חשוב להרוויח הרבה שחקנים, גם צעירים שנכנסו והיו טובים. לחזור מפיגור מוקדם זה מאוד מעודד. עכשיו נתכונן למשחק ביום רביעי נגד קבוצה (הפועל תל אביב) בכושר אדיר".

בוגדן פלאניץ' שכבש את שערו השני העונה התייחס ליריבה של חיפה לצמרת לאחר שהפער גדל לחמש נקודות: "זה היה משחק קשוח, במיוחד במחצית הראשונה עד האדום. זה טוב שחזרנו למשחק כל כך מהר, היה לנו יותר קל אחרי האדום. היינו ביתרון של שחקן והיינו צריכים להחזיק יותר בכדור, לא למהר. עשינו טעות בכדור החופשי. הדבר החשוב הוא שניצחנו ואנחנו מפעילים לחץ על מכבי תל אביב".

לקראת רביעי בכר יקבל בחזרה את ניקיטה רוקאביצה, סאן מנחם שסיים לרצות עונש הרחקה וייתכן שגם את יובל אשכנזי ששב לאימונים.

בתוך כך, במועדון היו מרוצים מהרצת הפיילוט והטכנולוגיה שצפויה לסייע בעת חזרת הקהל לאצטדיונים. במכבי חיפה ממתינים להתפתחויות במישור הזה.