"שוב קופחנו": כעס בק"ש על החלטות השיפוט

ביקורת באשר להרחקת ברטקוס, הליטאי עשוי להיענש במועדון

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  28.02.21 - 09:46
תחילת כתבה

במשך 120 שניות עירוני ק"ש חלמה על סנסציה אמש ב"סמי עופר", לאחר שלוסיו הכניע את ג'וש כהן, אך מהר מאוד החלום התפוגג עבור הקבוצה של קובי רפואה, שהפסידה 4:2 אמש (שבת) למכבי חיפה.

נקודת המפנה במשחק הייתה ללא ספק ההרחקה של השוער, דזיוגס ברטקוס לאחר שבעט כדור לעבר יאניק וילדסחוט, מה שהוביל את דניאל בר נתן לשלוף את הכרטיס האדום. בק"ש זעמו על ההחלטה של בר נתן שלטענתם היה יכול להסתפק בצהוב. במהלך המשחק, קובי רפואה העיר לשופט: "אתה כל הזמן עושה לי את זה", שענה לו: "מה אתה רוצה, הוא בעט לעברו כדור בכוונה?".

בק"ש חשים מקופחים ע"י השופטים מפתיחת העונה: "שוב קופחנו זה לא יאמן, מי יחזיר לנו את הנקודות האלה? אפילו באיגוד יודעים שאנחנו הקבוצה שהכי קופחה העונה". הדברים של קובי רפואה בסיום הביעו את התחושה הכללית של המועדון: "יש לי היסטוריה ארוכה איתו (בר נתן). בפעם האחרונה זה היה נגד מכבי תל אביב שהוא נתן להם פנדל. אחרי האדום הוא התחיל לשרוק 90 אחוז שריקות לא נכונות לטובתנו".

במהלך המשחק העיר רפואה לספסל של מכבי חיפה: "אתם משפיעים על השופטים, אתם לא צריכים מהם עזרה". אגב גם במשחק הקודם בין הקבוצות אמר המאמן דברים דומים.

לצד הטענות לשיפוט, גם ברטקוס לא נשאר נקי ובמועדון ביקרו את קבלת ההחלטות שלו והעובדה שהפקיר את חבריו במשחק נגד מוליכת הליגה. בכל מקרה, הליטאי עשוי לעמוד לועדת משמעת פנימית. עם זאת, בק"ש מקווים כי הוא לא יועמד לדין ע"י תובע ההתאחדות וההרחקה תסתיים במשחק נגד הפועל באר שבע.

את ברטקוס יחליף ברביעי השוער הצעיר, נדב זמיר (19) שרשם אמש את הופעת הבכורה שלו בבוגרים. במועדון ניסו לעודד אותו לאחר השער שספג באשמתו הישירה.

בסיום המשחק נכנס קובי רפואה לחדר ההלבשה והחמיא לשחקניו על הלחימה, למרות העובדה ששיחקו בחסרון של שחקן. הקשר הניגרי, איזקיאל אמנגה רשם הופעת בכורה, אך הוחלף בדקה מוקדמת בשל ההרחקה. יואב הופמייסטר סופסל לאחר תקופה ארוכה, בין היתר בגלל פציעה.

החלוץ לוסיו, שהיה בספק גדול למשחק, שבר בצורת כיבושים של כחודשיים וחצי. רפואה הוציא אותו בדקה מוקדמת כמו גם את סאקו טורה בכדי לשמור אותם להפועל באר שבע ברביעי.