ניסו אביטן: "ההתנהלות של סכנין פוגעת בתדמית המועדון"

ניסו אביטן מסכם תקופה סוערת כמאמן בני סכנין: "העימות עם אבו יונס פגע בקבוצה והעמיק את המשבר. אלה היו חמישה חודשים סוערים מאוד"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  01.03.21 - 11:12
תחילת כתבה

זה עמד באוויר כבר לפני כמה שבועות לאור מערכת יחסים מתוחה עם יושב הראש מוחמד אבו יונס, ואתמול (ראשון) נפל הפור: אחרי חמישה חודשים בלבד, ניסו אביטן סיים את דרכו בבני סכנין כשזו מדורגת במקום האחרון בטבלת ליגת העל. כעת, התפנה המאמן לסכם את התקופה המאתגרת בשיחה עם ערוץ הספורט.

"אלה היו חמישה חודשים סוערים מאוד", הודה אביטן בפתח דבריו, והוסיף: "לקבל קבוצה שמדורגת במקום האחרון זה אתגר גדול. הדברים הלכו לכיוון טוב בהתחלה, אבל מהמשבר האחרון כבר לא התאוששנו. אפשר להגיד על המערכת בסכנין הרבה דברים טובים, אבל רגועה היא לא. ניסיתי להיות נאמן למערכת בעקבות האירוע לאחר המשחק מול כפר סבא, אבל זה כבר היה די ברור (לאן נושבת הרוח). במקום שאין סבלנות, אין סבלנות".

כזכור, בתום המשחק נגד הפועל כפר סבא, נכנס יו"ר המועדון, אבו יונס, לחדר ההלבשה ומול השחקנים הטיח ביקורת קשה באביטן ואף רצה לפטר אותו, אלא שיתר חברי ההנהלה התנגדו. "אני שמח שהגעתי לסכנין, יש שם אנשים טובים ושחקנים מצוינים", הדגיש המאמן היוצא, אבל גם שלח מסר ברור: "העימות עם אבו יונס פגע בקבוצה והעמיק את המשבר. הם לא מבינים שהדברים האלה פוגעים בתדמית המועדון ולראייה שחקנים שוקלים אם להגיע למועדון".

כשנשאל מדוע נשאר בתפקידו לאחר העימות המדובר, אביטן השיב: "התעקשתי להישאר, היה לי חיבור מצוין עם השחקנים. ברוב הזמן היה לי כיף להיות שם, למרות שהיו הרבה מאוד בעיות. הקבוצה עברה שני משברי קורונה, שיחקה עם פיחות של זרים לאורך תקופה ארוכה, והתחזקנו הכי פחות ביחס לשאר קבוצות התחתית. לוקאס ספנדלהופר ואיסמעיל ריאן הגיעו רק ברגע האחרון של חלון ההעברות".

בשנים האחרונות מאמנים רבים עברו בבני סכנין, והממוצע עומד על כמעט שלושה בעונה. אביטן לא מצטער: "אני נענתי לאתגר, באתי לקבוצה שמדורגת אחרונה ועם מאזן שערים 10:0. למדתי המון על עצמי וגם על הכדורגל. אין בי חרטה". המאמן גם לא מתכוון להמתין הרבה זמן לאתגר הבא שלו: "אם אחשוב שהקבוצה הבאה שתרצה אותי היא המקום הנכון עבורי, אז אני אענה לאתגר כי אני מאמין שאני יכול לתרום".