מכבי חיפה יודעת: "היכולת הזו לא תספיק לאליפות"

אכזבה בירוק לאחר ההפסד למכבי פ"ת: "החיסורים אינם תירוץ, שחקנים צריכים לספק את הסחורה". שרי ייבדק אחרי הפציעה, חזיזה ורוקאביצה אמורים לחזור להרכב מול בני יהודה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  07.03.21 - 06:41
תחילת כתבה

הלם גדול שרר במכבי חיפה עם שריקת הסיום: אמש (שבת), נוצחו הירוקים 2:0 בבית ע"י מכבי פתח תקווה, במשחק שעלול לגרום להם לאבד את המקום הראשון בטבלה אחרי זמן רב. זה היה ההפסד הראשון של חיפה במגרשה הביתי בעידן ברק בכר, ובסך הכל בפעם השנייה העונה בה הירוקים לא הצליחו למצוא את הרשת כלל.

בסיום, דיווחו שחקנים בקבוצה על עייפות, ואף הוסיפו: "השחקנים נדרשים העונה למאמץ גופני מטורף, יש לכך מחירים". עם זאת, הבהירו גם שם: "החיסורים אינם תירוץ. יש מספיק שחקנים שצריכים לספק את הסחורה. היכולת הזו לא תספיק בכדי לעמוד במטרות שהצבנו לעצמנו".

מכבי חיפה הגיעה למפגש נגד מכבי פתח תקווה כשהיא ללא ניקיטה רוקאביצה, דולב חזיזה וגודסוואי דוניו שכבשו 28 שערים מתוך 48 שכבשה הקבוצה ובסה"כ היו מעורבים ב-35 שערים. המחצית הראשונה הסתיימה עם שני איומים בלבד על אריק ינקו.

אם זה לא מספיק, לקראת סיום המחצית הראשונה, צ'ארון שרי חש ברגישות במפשעה והוחלט לא לקחת סיכונים לגביו. הוא הוחלף במחצית ויאניק וילדסחוט נכנס במקומו. שרי מעורב ב-11 שערים מתחילת העונה. במחצית השנייה, ארבעת המוציאים לפועל העונה של מכבי חיפה לא היו על כר הדשא. שרי צפוי להיבדק במהלך היום.

כמו כן, מבחינת איומים על השער, במחצית השנייה המצב לא היה טוב בהרבה עבור חניכיו של בכר שאיימו חמש פעמים על השער של היריבה. פתח תקווה הגיעה למספר כמעט כפול של מצבים (12). מוחמד עוואד פתח לראשונה בהרכב, הוא היה דינמי בעיקר במחצית הראשונה ולא זכה למסירות מחבריו. עומר אצילי היה השחקן הפעיל ביותר בחלק הקדמי, אך סבל מחוסר מזל כאשר בעיטה אדירה שלו מצאה רק את המשקוף.

גם בקישור של חיפה ניכרו סימנים ברורים של עייפות: לא הייתה הצטרפות מספקת ועשרים איבודי כדור של השלישייה בדקות ששיחקו. מחצית מהאיבודים שייכים לקפטן, נטע לביא שכבר ידע משחקים טובים יותר. הוא חילץ שלושה כדורים בלבד וניצח רק ב6/14 מאבקי קרקע. מלבד עומר אצילי הוא היה השחקן הכי פחות מדויק (68%). עאיד חבשי שקיבל הזדמנות בהרכב היה מאוד מאוכזב בעקבות השער העצמי, למרות הופעה די טובה. ארנסט מאבוקה סובל מירידה ביכולת.

לאורך המחצית בכר נע באי נוחות על הקו, הוא הרבה לשוחח עם עוזרו, גיא צרפתי. הוא הכניס לכר הדשא את הכלים ההתקפיים שעמדו לרשותו, סתיו נחמני (החמצת ענק), מאור לוי ונהוראי יפרח, אך גם הם לא עזרו. בכר סיכם: "מאכזב מאוד, שבוע מאוד עמוס ורצינו לסיים אותו למרות הקושי והעייפות בצורה טובה, לסחוט את עצמנו עוד קצת, זה לא עבד. ננוח לקראת המשחק הבא, נגיע עם הרכב יותר מגוון, סגל יותר גדול כדי לחזור לעצמנו כבר במשחק הבא".

מכבי פתח תקווה ממשיכה להיות הסוס השחור באיצטדיון "סמי עופר", יותר מחמש שנים עברו מאז הניצחון האחרון של הירוקים. עם הפנים קדימה, בחיפה ינסו להתאושש בעוד שבוע, כשיפגשו את בני יהודה בבלומפילד. דולב חזיזה שסיים לרצות את עונש ההרחקה, ישוב להרכב.

ניקיטה רוקאביצה וגודסוואי דוניו, שנעדרו אמש, צפויים להיות כשירים. המגן השמאלי, סאן מנחם ספג לקראת הסיום את הצהוב החמישי וייעדר ממשחק הגביע נגד מכבי פתח תקווה.