"איפה הכבוד שלכם?": האסיפה הקשה בבית"ר

אווירה טעונה בבית וגן בעקבות ההפסד לסכנין. שי קונסטנטין לפני המפגש עם מכבי תל אביב: "משחק על החיים שלנו". בן חיים נזקק לתפרים

תומר לוי
תומר לוי  07.03.21 - 17:53
תחילת כתבה

תחת אווירה קשה, ואחרי ההפסד הכואב בבית לבני סכנין, בבית"ר ירושלים מנסים להסתכל קדימה: ביום שני (20:45, שידור ישיר ב-5SPORT), תתארח הקבוצה מעיר הבירה אצל מכבי תל אביב - במטרה לנסות ולחזור, איכשהו, למאבק על הפלייאוף העליון. לאחר השיחה הקשה שערך הבעלים, משה חוגג, עם השחקנים - הגיע תורם של צמד המאמנים, סלובודן דראפיץ' ושי ברדה, לשטוף את חניכיהם לקראת ההתמודדות מול האלופה.

  • שני, 20:45, שידור ישיר ב-5SPORT: המשחק המרכזי - מכבי תל אביב מול בית"ר ירושלים

השניים ערכו אסיפת וידאו, בה הקרינו את כל הטעויות שביצעו השחקנים בטדי וגערו בהם: "איפה הכבוד שלכם? איך ייתכן שאנחנו עולים למשחק כזה בלי מוטיבציה? איך אתם רוצים להצליח, בלי לקחת כדור ראשון או כדור שני? יש פה מישהו שלא רוצה להגיע לפלייאוף העליון? חוסר האגרסיביות שלנו זועק לשמיים. בלי עבודה קשה ומחויבות, אין לנו סיכוי. יש לנו מעכשיו ארבעה גמרי גביע. תהיו גברים, אסור שיקרה דבר כזה עוד פעם".

במסיבת העיתונאים לקראת ההתמודדות, שי קונסטנטין הודה: "אחרי המשחק מול סכנין היתה אוירה קשה, היה משחק קשה גם לשחקנים, גם לאנשי הצוות. אני יכול להעיד על עצמי שלא ישנתי בלילה, אבל אנחנו צריכים לעשות את ההפרדה. נשארו 4 משחקים, ואלה משחקים על החיים שלנו. אנחנו צריכים להיות בפלייאוף העליון, אנחנו רעבים ונעשה הכל כדי להיות שם".

בתוך כך, אביאל זרגרי אמור לחזור לקישור הבית"רי. גם ירדן שועה ואלירן עטר, שלא פתחו בהרכב ביום חמישי, צפויים לחזור ל-11, בעוד קונסטנטין יחזור לעמדת המגן הימני במקום סנטיאגו אוקאמפוס. במהלך האימון המסכם לקראת המפגש, נפגע טל בן חיים בפניו בעקבות ניסיון בעיטת-מספרת של אחד מחבריו לקבוצה. הבלם הוותיק נזקק לתפרים. עם זאת, הוא אמור להיות כשיר למפגש. במידה שבן חיים לא יעמוד לרשות בית"ר, לדראפיץ' את ברדה תיווצר בעיה קשה במרכז ההגנה, שכן אוראל דגני פצוע ואופיר קריאף מוצהב.

חוגג הבהיר לשחקנים כי לא יקבל שום דבר חוץ מפלייאוף עליון, וייתכן כי גם גורלם של דראפיץ' וברדה יושפע מהשאלה אם יצליחו בסופו של דבר להעפיל לשישייה הראשונה. "9 נקודות מתוך 12 אמורות להספיק לנו", אמרו שחקנים, "ונעשה הכל די שזה יקרה".