חיפה נשמה לרווחה: פציעתו של ארד לא חמורה

בלם הנבחרת צפוי להיות כשיר לשבת. וגם: ההתלבטות של בכר

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  29.03.21 - 09:25
תחילת כתבה

מכבי חיפה נשמה לרווחה. דקות של דאגה עברו אמש (ראשון) על אנשי המועדון, כאשר עופרי ארד נשכב על כר הדשא והתלונן על פציעה בשריר הירך האחורי, בסמוך לסיום המשחק בין נבחרת ישראל לסקוטלנד. מאוחר יותר, התברר כי הבלם אינו סובל מפציעה רצינית והוא צפוי לעמוד לרשותו של ברק בכר במשחק הקרוב מול מכבי פתח תקווה.

ארד, שרשם הופעת בכורה בהרכב הנבחרת, אמור לשמש כעוגן של מוליכת ליגת העל במרכז ההגנה במשחק הקרוב, שכן זו תחסר את בוגדן פלאניץ' המוצהב. לצידו של ארד צפוי לפתוח רמי גרשון. מעבר לכך, נראה כי לברק בכר ישנה רק התלבטות אחת באשר להרכב שיפתח בשבת.

במשחק האחרון לפני היציאה לפגרה (0:2 על מכבי נתניה בסמי עופר), פתח בכר עם ארבעת שחקני ההתקפה הבכירים שלו - צ'ארון שרי, עומר אצילי, דולב חזיזה וניקיטה רוקאביצה, הסיט את מוחמד אבו פאני לעמדה אחורית יותר וסיפסל את חוסה רודריגס. כעת, עשוי בכר לחזור לפתוח עם שלישיית הקישור עימה שיחק רוב העונה - אבו פאני, רודריגס ונטע לביא. במקרה כזה, אחד מבין שרי ואצילי יירד לספסל.

בכל מקרה, למאמן מכבי חיפה לא יהיה יותר מאימון אחד - ביום שישי - לתרגל את ההרכב שלו למשחק הראשון במסגרת הפלייאוף העליון, שכן אבו פאני, לביא, חזיזה וסאן מנחם עדיין נמצאים עם נבחרת ישראל, שתשחק מול מולדובה בחוץ ביום רביעי.

מכבי חיפה תהיה הקבוצה שתחדש את המאבק על האליפות, כאשר משחקה מול מכבי פתח תקווה יצא לדרך באצטדיון סמי עופר ב-19:50. ב-20:30 תעלה גם מכבי תל אביב לכר הדשא, ותארח בבלומפילד את הפועל באר שבע. כידוע, שלושה ימים מאוחר יותר מכבי חיפה ומכבי תל אביב ייפגשו למשחק העונה הראשון במסגרת הפלייאוף.