מנחם ושרי בהרכב, אצילי על הספסל של חיפה

בכר מתלבט בין גרשון לחבשי למפגש מול פ"ת. "זה מאני טיים"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  03.04.21 - 10:15
תחילת כתבה

מכבי חיפה תפתח את הפלייאוף העליון הערב (שבת) מול מכבי פ"ת עם חולצות הרטרו מעונת 84/85, כאשר ביציעים ידחפו אותם 4,500 אוהדים מסורים. לאחר התלבטות ממושכת עושה רושם שברק בכר יפתח עם כל נציגי נבחרת ישראל. המאמן שקל לוותר על סאן מנחם מחשש לעומס, אך מסתמן שבכר יעניק לו את הקרדיט למרות זאת.

מאמן הירוקים עדיין לא גיבש החלטה בנוגע לבלם שיחליף את בוגדן פלאניץ' המוצהב, ושיחק לצידו של עופרי ארד, ורק בסמוך להתמודדות הוא יבחר בין רמי גרשון לעאיד חבשי. בכל אופן רז מאיר ימשיך לקבל קרדיט בעמדת המגן וארנסט מאבוקה ישוב לסגל אחרי שהתאושש מפציעה.

במרכז השדה מסתמן שבכר ישוב לשלישיית האמצע החזקה שאפיינה את הירוקים מפתיחת העונה עם חוסה רודריגס, נטע לביא ומוחמד אבו פאני. כזכור, במחזור הקודם נגד מכבי נתניה פתחה מכבי חיפה ללא רודריגס, כשצ'ארון שרי התחיל בשלישיית הקישור, אך כבר בדקה ה-52 המאמן ביצע שינוי. בחלק הקדמי מקומם של דולב חזיזה וניקיטה רוקאביצה מובטח, וההתלבטות היא בין שרי לעומר אצילי.

במועדון העבירו מסר ברור לשחקנים לפני תחילת משחקי הפלייאוף ואמרו: "מעכשיו כל משחק הוא לגופו, תתמקדו במכבי פ"ת ולא במשחק העונה נגד מכבי ת"א. רק כך ניתן יהיה לעמוד במטרה". בקרב השחקנים ישנה הבנה שזוהי הדרך הנכונה ולכן כמעט ולא מוזכר המשחק בשלישי. "זה מאני טיים, כל משחק הוא מפתח בפני עצמו", אמרו בקבוצה.

יש לציין כי הירוקים התקשו במפגש הקודם בליגה מול המלאבסים ב"סמי עופר", כאשר חיפה נוצחה 0:2. אולם זה היה ללא קהל ומאז מוליכת הטבלה יצאה לרצף של שלושה ניצחונות וספגה שער בודד.

הרכב משוער: ג'וש כהן; רז מאיר, עופרי ארד, רמי גרשון (עאיד חבשי), סאן מנחם; חוסה רודריגס, נטע לביא, מוחמד אבו פאני; צ'ארון שרי (עומר אצילי), דולב חזיזה, ניקיטה רוקאביצה.