מתקשה בי"א: נורות האזהרה של מכבי חיפה

עפ"י המספרים, לבכר לא מצפה טיול באשדוד. וגם: ההתלבטויות בנוגע להרכב

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  12.04.21 - 15:50
תחילת כתבה

לאחר שראתה את מכבי ת"א עושה את העבודה, מכבי חיפה תנסה להחזיר את פער הנקודה במפגש חוץ לא פשוט בכלל מול אשדוד. בכל מקרה במועדון מנסים לנתק בעיקר את השחקנים מתוצאות היריבה למאבק ולהתמקד במשחק הערב (שני, ישיר ב-5SPORT).

תחילה, המספרים: כזכור, החבורה של רן בן שמעון ניצחה במשחק הליגה הקודם שנערך הי"א, ולאורך השנים האחרונות הירוקים מתקשים באצטדיון זה והשיגו שלושה ניצחונות ב-10 השנים האחרונות. אם לא די בכך, למכבי חיפה 52.8% הצלחה מול קבוצות הפלייאוף העליון העונה והמשחק הראשון בין הקבוצות היה המשחק הראשון מתוך שנים בו הירוקים לא הצליחו לכבוש.

חושבים שנגמרו נורות האזהרה? ובכן, כדאי שתחשבו שוב. הפסד החוץ הקודם של מכבי חיפה היה אותו הפסד בי"א והיא מחזיקה ב-64.1% הצלחה בחוץ, לעומת 71.4% הצלחה של אשדוד בביתה. כך או אחרת, שתי הקבוצות הן אלה שמייצרות הכי הרבה ניסיונות מחוץ לרחבה - כך שצפוי ערב עמוס במצבים.

בכל מקרה ברק בכר מתכנן שינוי בודד לקראת המשחק, כאשר ארנסט מאבוקה צפוי לפתוח במקומו של רז מאיר לאחר כחודש, בעיקר בעקבות יכולותיו בפן ההתקפי. לבכר ישנה התלבטות בחלק הקדמי בין מלך שערי הקבוצה והליגה, ניקיטה רוקאביצה למי שמילא את מקומו במהלך הפציעה והקורונה, גודסוואי דוניו.

יש לציין כי מחודש ינואר מצא רוקאביצה את הרשת, פעם אחת בלבד. לפני התקופה הזאת הוא כבש ללא הפסקה, אך נראה שבעיקר הקורונה פגעה בכושרו. דוניו מגיע למצבים שנכנס כמחליף, אך כובש כאשר הוא עולה ב-11. חוסה רודריגס הפצוע ייעדר, ובכר לא צפוי לבצע שינויים נוספים בהרכב שפתח במשחק העונה. בהיעדרו של הספרדי, נטע לביא יתופקד כקשר אחורי.

בתוך כך, במכבי חיפה ממתינים לשבירת הבצורת של שחקנה המצטיין מפתיחת העונה, דולב חזיזה. שערו האחרון היה בניצחון נגד בית"ר ירושלים לפני כחודשיים. לאחר מכן הוא ריצה עונש השעייה בשל אירועי הדרבי. נגד מכבי ת"א הוא היה מהמצטיינים, אך במועדון ממתינים לשערים שלו. שמונה שערי ליגה יש לו העונה ורק רוקאביצה כבש יותר ממנו. בתוך כך, טאלב טוואטחה צפוי לשוב לסגל של בכר לאחר יותר מחודש, הופעתו האחרונה הייתה בחודש פברואר.

כבר אתמול יצאו הירוקים למלון באשדוד, ממנו הם יצאו למשחק, כשבכר והצוות המקצועי מכין את השחקנים בצורה מדוקדקת. בין היתר שמים דגש על השינוי ביכולת בין המחציות נגד מכבי ת"א ומכבי פ"ת.

בתוך כך, מכבי חיפה הודיעה שתפעיל בדיקות מהירות לנגיף קורונה לבני 16 ומטה לפני משחקי הבית בסמי עופר במחיר מסובסד והרשמה מראש. המחיר עומד על 25 שקלים והבדיקות מבוצעות באמצעות מערכת "GreenPass". הבדיקה עורכת מספר רגעים ולאחר כרבע שעה מקבלים הודעה עם תשובה

הרכב משוער: ג'וש כהן, ארנסט מאבוקה (רז מאיר), עופרי ארד, בוגדן פלאניץ', סאן מנחם, נטע לביא, מוחמד אבו פאני, צ'ארון שרי, עומר אצילי, דולב חזיזה וניקיטה רוקאביצה (גודסוואי דוניו).