הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זייף מסמך: על הבעלים המיועד של הפועל ת"א

כתב ספר, התפקד לליכוד וביצע עבירה. מי אתה שי שצברג?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.04.21 - 14:29

תגיות: שי שצברג

תחילת כתבה

האם הפועל תל אביב בדרך לעידן חדש? איש העסקים שי שצברג, 39, נמצא במו"מ לרכישת חלקו של זאב גרינברג בקבוצה, מה שיהפוך אותו לשותף של האחים ניסנוב ומאיר תושב. טיוטות חוזה כבר הועברו, אך עדיין לא התבצעה חתימה רשמית.

שצברג, בקרוב בן 40, הוא אוהד הפועל ת"א המתגורר בנהריה. הוא מחזיק בחברות בעל חברות בתחום המדיה, המרקטינג והנדל"ן, בעל תכנית רדיו ב"רדיו צפון" בשם "עלות השער עם שי שצברג" ואף כתב ספר שנקרא עוף החול בו נכתב איך הצליח להתאושש מחובות בסך 3 מיליון ש"ח.

בעבר הוגש נגדו כתב אישום לאחר שזייף במחשבו הביתי מסמך לפיו שילם חוב של 20,000 ש"ח לחברת החשמל. הוא הודה במעשיו ונגזרו עליו 250 שעות למען הציבור ללא הרשעה. אגב, הוא גם פעיל פוליטית ורשום כחבר מרכז ליכוד.

עוד לפני הסיכום עם גרינברג, שצברג דיבר ב"צבע אדום", פודקאסט האוהדים של הפועל ת"א ברדיו ת"א על המגעים עם גרינברג והתכניות שלו למועדון. בתחילה, שי שצברג הסביר על הכוונות שלו. "לפני בערך חודש כשישבנו בפעם הראשונה. התחלנו קשר של משא ומתן ביני לבין בועז תושב וזאביק גרינברג", הוא הסביר, "אני כן רוצה לקבל את הפועל ת"א. אני אוהד הפועל ת"א בלב ובנשמה ויש למינוי כבר הרבה שנים".

לשאלת השאלות, מה גודל הממון של שצברג?
"אני לא איזה טייקון, אבל אני כן עומד שווה בשווה ביחד עם תושב. זו גם ההתחייבות שלי לתושב וזו הסיבה שהם רוצים אותי, כי יודעים שאני אשקיע. אני לא טייקון ענק שאשקיע מאות מיליונים, אבל אני כן יכול לעזור. אני חושב שיש בסיס טוב בהפועל ת"א, שעליו אני מוכן להשקיע". 

מה התכניות שלך לגבי הפועל ת"א?
"נפגשתי עם שרון ניסנוב ועם בועז תושב ובפגישות האלה. קודם כל סוכם שאני מעורב בצד המקצועי. אני לא אגיע כעלה תאנה. יש הרבה דברים שהרגיזו אותי בהפועל ת"א כאוהד, כמו אי תשלום חוזים לשחקנים. אני לא מוכן שדבר כזה יהיה כשאני במועדון. אמרתי שאין מצב כזה שאם אני במועדון משכורות לא משולמות בזמן".

מה מבדיל אותך מאנשים שעולים לכותרות על חשבון קבוצת כדורגל כדי להתפרסם? למה אתה צריך את זה?
"אני אבא ל-4 ילדים. אני נשוי באושר והסיבה שאני עושה את זה היא כי מבחינתי זה הגשמת חלום להיות הבעלים של הפועל ת"א. לא הרבה אנשים זוכים לדבר הזה, ואם יש לי אפשרות לעשות את זה, אז אשמח לעשות את זה. אני יודע שיש הרבה אנשים שעושים סיבוב בתקשורת, ולכן לא רציתי שזה ידלוף. אני לא כזה, אלא בא מאהבה נטו".