זכויות השידור בליגת העל נמכרו ב-117 מ' ש"ח

לאחר מו"מ: חברת צ'רלטון רכשה את הזכויות לחמש שנים. כלפון: "הבטחנו את עתידנו הכלכלי"

תומר לוי
תומר לוי  12.04.21 - 16:58

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

בשורה לכדורגל הישראלי. חברת צ'רלטון רכשה היום (שני) את זכויות השידור של ליגת העל לחמש השנים הקרובות תמורת 117 מיליון ש"ח (בכל עונה). ההסכם כולל אופציה להמשך ההתקשרות ל-5 שנים נוספות תמורת 120 מיליון ש"ח.

יו"ר מנהלת הליגות לכדורגל, ארז כלפון: "היום הבטחנו את עתידו הכלכלי של הכדורגל המקצועני בישראל. פעם נוספת הוכח שהכדורגל הישראלי הוא התוכן הטלוויזיוני המשמעותי והחשוב ביותר בישראל וזאת באמצעות הסכם שיבטיח לכדורגל הישראלים קרוב ל-1.2 מיליארד ש"ח לעשור הקרוב. אני מבקש להודות בראש ובראשונה לחברת צ'רלטון על הבעת האמון הגדולה ולדירקטוריון המנהלת שנתן לי את הגיבוי ואת הסמכויות לנהל את הליך המכירה  שהיה מאתגר ולא פשוט".

"כמו כן תודה מיוחדת לצוות המנהלת שעבד לילות כימים כדי להביא להצלחת ההליך: המנכ״ל ניקולס לב, המשנה למנכ״ל, ניר ינקלביץ, סמנכ״ל הכספים,  איל ליפשיץ, מזכיר החברה עו״ד מוטי בורנשטיין, מנהל שידורי בטלויזיה מיילן טנזר, מנהל הדיגיטל, גיל הלוי והיועצים שליוו אותנו הרן לבאות בצד הכלכלי, רמי דוד בצד הטכנולוגי והיועצים המשפטיים עו״ד אלון גלרט, עו״ד יוסי כהן, עו״ד גיורא אונגר ועו״ד קרן מרציאנו".

"אנו ערים למורכבויות ולאתגרים הניצבים בפני ענפי הספורט בעולם - משברים כלכליים, פיחות במחירי זכויות שידור  בליגות המובילות בעולם, טרנספורמציה דיגיטלית שמשבשת את המודלים העסקיים המוכרים, וקהלים צעירים עם הרגלי צריכה שונים".

"הסכם הסטורי זה יאפשר לכדורגל הישראלי לצלוח בבטחה ובשקט תמורות משמעותיות אלו תוך ביצוע השינויים וההתאמות הנדרשים בכדי להוביל את הכדורגל הישראלי בתקופה של משק המתמודד עם ההשלכות המידיות וארוכות הטווח של נגיף הקורונה".