יחמיץ את מכבי ת"א: שבר באצבע לדין דוד

מכה לאשדוד: החלוץ ייעדר כשבועיים. רב"ש: "הפסדנו בצדק"

גיל לוין
גיל לוין  12.04.21 - 21:40
תחילת כתבה

מכה לא פשוטה למ.ס. אשדוד: חלוץ הקבוצה, דין דוד, נפצע והוחלף במשחק הליגה מול מכבי חיפה שנערך הערב (שני), בו הובסה הקבוצה 3:0 בבית מול מכבי חיפה. דוד אובחן עם שבר באצבע של כף הרגל, וצפוי להיעדר כשבועיים - המשמעות הישירה: החלוץ, ככל הנראה, יחמיץ את צמד המפגשים מול מכבי תל אביב, הן במסגרת הליגה והן במסגרת רבע גמר גביע המדינה (שני משחקים שייערכו תוך ארבעה ימים).

דוד נחשב לחלוץ הבכיר של מ.ס. אשדוד בשנים האחרונות, והעונה יש לו מאזן של שמונה שערים וארבעה בישולים. אדג'יי הייפורד הצעיר נכנס במקומו. מאוחר יותר, במשחק, גם הקשר שלומי אזולאי נפצע - ובאשדוד יקוו שהתוצאות של המשחק לא תהיינה חמורות עוד יותר ממה שהיה בהתחלה.

כזכור, אשדוד עומדת במקום השלישי בליגה - אחרי מכבי חיפה ומכבי תל אביב המוליכות. לפי שעה, היא מוליכה בהפרש של שש נקודות מעל מכבי פ"ת הרביעית (שהפסידה אתמול למכבי ת"א). המקום השלישי יוביל בסיום העונה למוקדמות הליגה האירופית.

בסיום המשחק, מאמן אשדוד רן בן שמעון היה מפוכח ביחס ליכולת קבוצתו על הדשא: "לא התאמנו את הקצב ליריבה שלנו", הודה בן שמעון, "הם פתחו את המשחק ב-100%, ואנחנו רק ב-60 או 70, היינו פחות טובים עם פחות אנרגיות. ולכן הפסדנו בצדק. הפנדל? אמנם שינה את המומנטום, אבל חייבים להגיד שמכבי חיפה ניצחה בצדק גמור".

"ידוע שמכבי חיפה פותחת בקצב גבוה, צריך לא לקבל את הגול - וקיבלנו החלטות לא טובות עם הכדור. אבל זה עוד משחק לא טוב. זה מייצג את המשחק של אשדוד, כשאנחנו לא באים כקבוצה אמיתית וחזקה, אנחנו פחות טובים. נמשיך הלאה, זו רק מהמורה שלנו בדרך".

כמובן שהאירוע המשמעותי מבחינתה של אשדוד היה החמצת הפנדל: בדקה ה-34 זכתה הקבוצה המקומית לכדור עונשין, אבל רועי גורדנה החמיץ. בן שמעון הבהיר: "זה קורה, אני לא בא לאף אחד בטענות. רועי עושה אצלנו עבודה שראויה להערצה".

גורדנה עצמו אמר בסיום: "החמצתי פנדל, שהוסיף לחוסר הביטחון. מכבי חיפה קבוצה טובה, אבל גם אנחנו, ומשחקים לפעמים מתפתחים ככה. קיבלנו את השני ונוצר כדור שלג". באשר לאפשרות שיחדש את חוזהו בתום העונה, אמר: "אין לי מה להגיד כרגע, מתנהלים, אבל אני לא יודע מה יהיה בסוף העונה".