הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צעד אחורה? שי שצברג לא ממהר להיכנס להפועל תל אביב

הבעלים המיועד חושש מערבויות אישיות שנתן זאב גרינברג ושכר משרד עורכי דין לבדיקה מקיפה. הוועדה להעברת זכויות תדרוש מסמך של היעדר עבר פלילי: "אין לי בעיה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  16.04.21 - 06:39
תחילת כתבה

שי שצברג, מי שמתכנן להיכנס כשותף בבעלות של הפועל ת"א ולהחליף את זאב גרינברג כאחד מהבעלים, לא ממהר לחתום על טיוטת החוזה. שצברג שהבין כי גרינברג חתום על ערבויות אישיות לגורמים שונים, מבקש לדעת כמה הוא חשוף לתביעות עתידיות מאחר שבטויוטת החוזה בינו לבין גרינברג שהועברה בין השניים, ישנו סעיף כי שצברג ייקח על עצמו את כל הערבויות של הבעלים שיפנה את מקומו.

"גם אם זה ייקח שבוע, שבועיים או יותר - אני רוצה לדעת לאן אני נכנס", אמר שצברג ששכר את משרד עורכי הדין המוביל 'הרצוג פוקס נאמן', המייצג אותו גם בעסקיו הפרטיים.

בינתיים, בהתאחדות לכדורגל לא קיבלו בקשה לכנס את הוועדה להעברת זכויות, אבל גורם בוועדה ציין כי ההליך יהיה זהה לזה שעבר השיח בעסקת בית"ר ירושלים שלא יצאה אל הפועל. המשמעות היא ששצברג, אם יחליט להיכנס כבעלים ולהחליף את גרינברג, יצטרך להמציא תעודת יושר והיעדר עבר פלילי. כזכור, שצברג זייף במחשבו הפרטי מסמך בו שילם לכאורה חוב של 20 אלף שקלים לחברת חשמל. הוא הודה במעשה ונגזרו עליו 250 שעות למען הציבור ללא הרשעה.

"התקנון קובע כי רק אדם שהורשע לא יכול לשמש כבעלים, אני לא בקטגוריה הזו" אמר שצברג שלא יגיע למשחק מחר בשל השבת, אך יהיה נוכח בגביע ובמשחק הליגה מול בית"ר ירושלים.

בצד המקצועי, בהפועל הופתעו שבן ביטון התאמן באופן מלא. המגן יעבור מבחן כשירות כשהוא מבין את חשיבות המשחק מול מכבי נתניה ועשוי לעלות כשהוא לא כשיר במאת האחוזים. עמנואל בואטנג יחליף את שי אליאס המוצהב. אדי גוטליב עשוי להיכלל בסגל אחרי תקופה ארוכה, כשבכל מקרה הוא מסיים חוזה בקיץ ולא צפוי להישאר.

הרכב משוער: ארנסטס שטקוס,  בן ביטון, סיאנדה קולו, איאד אבו עביד, דני גרופר, דן איינבינדר, עמנואל בואטנג, לידור כהן, אושר דוידה, עמרי אלטמן, שלומי אזולאי.