פלאניץ' נפצע. בכר: נתגבר, הסגל מספיק טוב

בלם מכבי חיפה סובל מכאבים בברך, בצוות המקצועי מוטרדים

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  17.04.21 - 22:00
תחילת כתבה

דאגה במכבי חיפה: בוגדן פלאניץ' נפצע במשחק הערב (שבת) מול הפועל קריית שמונה, והוא הוחלף על ידי רמי גרשון בדקה ה-66. הפציעה של הבלם מטרידה מאוד את הצוות המקצועי, שדרש בשלומו של הבלם. הוא בעצמו דיווח על כאבים בברך. ביום חמישי מצפה לירוקים משחק רבע גמר גביע המדינה נגד הפועל עפולה. מספר דקות לפני הפציעה, פלאניץ' סגר את סאקו טורה בצורה נפלאה. ברק בכר אמר בחיוך לעוזרו, גיא צרפתי: "איזה שחקן".

"אי אפשר לדעת מה מצבו כרגע, הוא ייבדק", אמר ברק בכר בסיום הניצחון 0:4. "מקווה שזה לא משהו חמור, וגם אם זה כן, נתגבר. יש לנו סגל מספיק טוב". על חוסה רודריגס וניקיטה רוקאביצה הוסיף המאמן: "זה מראה על הסגל שיש פה. רודריגס אמור לחזור בחמישי, לרוקאביצה פגיעה טורדנית באכילס אבל מקווה שיהיה לרשותנו".

בכר התייחס גם ליריבה שניצח היום: "אני מכבד את ק"ש, אבל זה לא העניין, אלא אנחנו - איך אנחנו באים, ואיך באים וממשיכים את מה שעשינו מול אשדוד. התחלנו את הפלייאוף טוב, אבל לא לקחת נקודות בשני משחקים ראשונים זה יותר מדי. ידענו שאין דרך חזרה היום ומול אשדוד. היום למרות ה-0:4 היו רגעים שהם הביכו אותנו, קבוצה מסוכנת. היה חשוב להראות עליונות ועשינו את זה. כל משחק שעובר אנחנו מתקרבים לסוף ומבינים את החשיבות של כל משחק. השחקנים עלו במחשבה שאין משהו אחר מאשר 3 נקודות".

לאחר מכן אמר המאמן במסיבת העיתונאים: "הסגל עמוק, צריך לדעת לנצל אותו. היינו בכמה מצבים העונה לא פשוטים אחרי הפסדים כואבים והראינו אופי. אם לא נביא את העוצמות עם הגנה נכונה ואגרסיביות, לא נוכל להמשיך את הרצף הזה, אבל אני חושב שהשחקנים מבינים את זה. קצת להיות רעים, קצת לא להיות פראיירים. מנסה להעביר את זה לשחקנים שיחלחל אליהם. אני והצוות עובדים קשה, בכמה משחקים נפלנו בדברים הקטנים והקטע עכשיו הוא לא ליפול ולעשות את הדברים יותר נכון. אני מנסה כמאמן להביא את הערך המוסף שלי, מקווה שנשמח בסוף השנה כי אני מרגיש שמגיע לנו".

דולב חזיזה, שכל כך רצה לכבוש ולא השתתף בחגיגה בסוף, אמר: "מאוכזב שלא כבשתי, תמיד זה ככה בכל משחק. אני לא כופה את עצמי על המשחק, מנסה לעזור לחבר לכבוש. מתסכל שלא נכנס לפעמים, אבל אני בטוח שההוא למעלה מכוון הכל. אני עובד קשה ומנסה לעזור לקבוצה. אחרי תוצאות לא הכי טובות שלנו היה חשוב לנו לחזור לניצחונות שלנו".

על המאני טיים של העונה הוסיף הקשר: "מכבי חיפה קבוצה מאוד טובה, יש פה סגל ענק. יש שינויים ופציעות, אבל יש לנו סגל מספיק עמוק. ממשיכים קדימה, שחקנים גדולים ומקווה שנעמוד בזה. המקום הראשון? אני חושב על זה לפני כל אימון ומשחק, זה תמיד בראש שלי ואוי ואבוי אם זה לא לכל השחקנים פה. הלוואי והחלום יתגשם. אם לא היינו בשלים לזה, לא היינו מגיעים לאיפה שאנחנו עכשיו. אנחנו ראשונים עד מחר, כשדברים תלויים בנו. אנחנו שמחים ומקווה שיהיה שלנו בסוף".

קובי רפואה סיכם את ההתמודדות מהצד המפסיד: "בחצי הראשון, למרות שחיפה שלטה במשחק, הגענו ל-2-3 מצבים טובים. אבל כשאתה לא מבקיע, בגדול הקבוצה היותר טובה מנצחת. זה היה לא נעים, כל דקה היינו יכולים לקבל גול וטוב שזה נגמר ככה. מכבי חיפה קבוצה יותר טובה מאיתנו, ניצחה בצדק. נרים את השחקנים ונתכונן, הפער הוא 2 נקודות ואני לא אוותר. השחקנים נותנים 200%, צריך להרים אותם".