הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אלי גוטמן: "לדעתי, מכבי חיפה תזכה השנה באליפות"

צפו בפרשנות: "בכר מנוסה יותר מוואן לוון במאני טיים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.04.21 - 13:27
תחילת כתבה

עוד ידובר רבות עד לסיום העונה על המאבק בין מכבי תל אביב ומכבי חיפה, מאבק שכנראה ייגרר עד למחזור האחרון של הפלייאוף העליון. אמש (ראשון) איבדו הצהובים נקודות ב-1:1 מול מ.ס אשדוד, וזה אפשר לירוקים מהכרמל להישאר במקום הראשון בטבלה. לאחר המשחק אלי גוטמן סיפק מספר תובנות.

"נכנסו לישורת האחרונה, ושם הלחץ מהווה פקטור משמעותי", פתח מאמן העבר. "אני חושב שלפטריק ואן לוון אין מספיק ניסיון ברגעים האלה. היו לו החלטות תמוהות כמו לשים את אדוארדו גררו על הספסל. אני גם חושב שסדרת חינוך לטל בן חיים זה לא הזמן, לא היו לו חילופים שמועילים לקבוצה שרוצה להפוך פיגור לניצחון. בדקות הסיום קיבלנו את עדן קארצב, שהופך להיות זה שמביא את הברק והפס החכם להתקפת מכבי ת"א".

לאחר מכן עבר גוטמן הצהיר מי לדעתו תהיה האלופה: "מכבי חיפה תזכה השנה באליפות המדינה, מכבי חיפה קבוצה טובה יותר, כישרונית יותר, רגועה כשצריך. היא עברה צמתים מאוד משמעותיים. במכבי ת"א זה הרגיש בשפת הגוף של השחקנים והמאמן שיצא להם האוויר, ימים יגידו". 

"לדעתי, זה תלוי רק במכבי חיפה מעכשיו. מכבי ת"א הערב יצא לה האוויר, ראיתי את שפת הגוף. זו יישורת אחרונה. מכבי חיפה ברגע שהיא צריכה להגיע לבלומפילד וייתכן שנקודה תספיק לה וזה משנה את כל התמונה", מאמן הנבחרת לשעבר סיפר, "בדו קרב האגרוף הזה בין שני המאמנים: ברק בכר מנצח את פטריק ואן לוון. המאמן של מכבי חיפה מקרין לה שקט נפשי על מועדון סופר לחוץ שיש לה 10 שנים של אכזבות על הגב וזה עושה הבדל".

גוטמן הסביר מה ההבדל בין ההצלחה של פטריק ואן לוון עד כה לבין מה שיקרה במחזורי הסיום: "יש הבדל גדול כשאתה לוקח קבוצה מהידיים של יורגוס דוניס ואתה מייצב אותה ואת משחק ההגנה, לבין הכניסה לישורת האחרונה שזה ניסיון ושקט נפשי. העבודה שאתה צריך לאחד ולתת שקט לכל חדר ההלבשה, שזה מה שעושים במכבי חיפה, אז אני חושב שטוב יעשה וואן לוון אם ילך הערב הביתה ויבין איפה הוא שגה בשביל לבוא להקלטה הזו שלי ולהגיד, הנה שגית".