"מתעסקים רק בעצמנו": המסר של מכבי חיפה

בכרמל לא שמחו לאיד. רוקאביצה ורודריגס יחזרו מול עפולה?

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  19.04.21 - 08:51
תחילת כתבה

איבוד הנקודות של מכבי ת"א אמש (ראשון) מול מ.ס. אשדוד, קבע כי בתום המחזור ה-30 מכבי חיפה ניצבת במקום הראשון בטבלה ביתרון של נקודה, כשנותרו עוד שישה מחזורים לסיום העונה.

כזכור, הירוקים הגיעו לפלייאוף במקום הראשון - אך איבדו את הפסגה לאחר שתי תוצאות תיקו. כעת, הנדנדה נמשכת. ועדיין, במועדון מנסים להתנתק מהשיח סביב מאבק האליפות: "מתעסקים אך ורק בעצמנו".

במכבי חיפה ממוקדים במשחק הגביע בחמישי נגד הפועל עפולה, אותו לוקחים במלוא הרצינות. חמש שנים חלפו מאז הזכייה האחרונה של הירוקים בגביע. במועדון התעודדו מהבדיקה שעבר הבלם הסרבי, בוגדן פלאניץ', ע"י הצוות הרפואי שמצא כי הוא סובל ממתיחה קלה ברצועה הצידית וישנה אופטימיות שיהיה כשיר כבר למשחק נגד הפועל באר שבע בעוד שבוע. פלאניץ' מצוי במעקב וכרגע לא יעבור בדיקת MRI.

במכבי חיפה ישנה אופטימיות בנוגע לכשירותם של ניקיטה רוקאביצה וחוסה רודריגס לקראת המשחק נגד הפועל עפולה. השניים זכו למנוחה במשחקים האחרונים וההחלטה של הצוות המקצועי תתקבל בתיאום עם הצוות הרפואי. גם כשירותו של גודסוואי דוניו, שפתח במשחק נגד עירוני ק"ש והוחלף במחצית, תיבחן בהתאם לצרכי הקבוצה - אבל כפי שהסביר ברק בכר בסיום המשחק האחרון, שחקנים שלא כשירים ב-100% לא יטלו חלק.

המשחק בחמישי הוא הזדמנות עבור בכר להעניק הזדמנויות לשחקנים שממעטים לזכות בחולצת ההרכב כמו רמי גרשון, טאלב טוואטחה ומוחמד עוואד. גם יאניק וילדסחוט, יובל אשכנזי, מאור לוי ורז מאיר צפויים לקבל דקות משמעותיות.