"שרפתי את עצמי עם שחקנים כמו פלאניץ'"

ג'יג'י בקאלי לא שכח את בלם מכבי חיפה. "לא אביא שכירי חרב"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.04.21 - 08:14
תחילת כתבה

במכבי חיפה בוגדאן פלאניץ' הפך במהרה לדמות אהובה, מנהיג ואחד השחקנים החשובים במערך של מוליכת הטבלה, אולם ברומניה ישנם אנשים שפחות אוהבים את הבלם הסרבי. ליתר דיוק ברומניה ישנו אדם אחד שבמיוחד לא מעריך את פלאניץ' בלשון המעטה ושמו ג'יג'י בקאלי.

אמש (שני) בקאלי סיפק ראיון שנוי במחלוקת, אגב כהרגלו, לתקשורת הרומנית ובו הוא בעיקר השתלח בפלאניץ'. "אני הולך לשנות אסטרטגיה. מעכשיו תראו שאני אביא לסטיאווה רק שחקנים בעלי אופי", הבעלים פתח את דבריו ב-'Pro Sport'. "שרפתי את עצמי עם שחקנים כמו פלאניץ' ואין לשכירי חרב מה לחפש בקבוצה שלי".

"כבר בימים הראשונים הרחתי שמשהו לא בסדר איתו", בקאלי המשיך במתקפה. "אתה צריך להכניס את הנשמה שלך לקבוצה שעבורה אתה משחק, וגם להבין את הבעלים כשיש לו קשיים, ואז ג'יג'י בקאלי יחכה לך עם זרועות פתוחות".

כזכור, הבלם ששיחק תחת הבעלים הפרובוקטיבי של סטיאווה בוקרשט במשך שלוש עונות, הגיע בקיץ לכרמל למרות שבקאלי סרב לשחרורו, כאשר לחוזהו נותרה שנה אחת והדבר הותיר משקעים רבים. יש לציין כי סלע המחלוקת הגיעה סביב משכורתו והדרישה של בקאלי לקיצוץ משמעותי בשכר בגלל משבר הקורונה.

אמנם, הבעלים איים על קבוצות רבות וטען שיתבע אותן ואף ידרוש פיצוי של 10 מיליון יורו עבור פלאניץ', אך בסופו של דבר הסרבי חתם בחיפה. גם בית הדין של פיפ"א עמד לצד הירוקים, כשהוא קבע בחודש מארס כי סטיאווה זכאית לפיצוי של 180 אלף יורו בלבד.