עידן שום: "לכו לביטוח לאומי. אנחנו לא *ונות של אף אחד"

במהלך אסיפה קשה בהפועל כפ"ס, נציג הבעלים תקף בצורה יוצאת דופן את השחקנים. על רייכרט ("הורדת 4 קבוצות ליגה, מי אתה בכלל?"), פדידה ("רק פצוע") וקיזיטו ("לא כובש"). רייכרט ענה: "למה את האחיין, טום שלח, שבורח ממשחקים לא שולחים לביטוח לאומי?"

גיל לוין
גיל לוין  20.04.21 - 14:35
תחילת כתבה

סוער בהפועל כפר סבא. עימות חסר תקדים בין עידן שום לבן רייכרט בין ושאר שחקני הקבוצה. רייכרט, שהתעמת עם שום במהלך האימון התבקש לעזוב אותו מוקדם מן הצפוי ומחר יעמוד לוועדת משמעת, אבל זה רק היה השיא של עימות יוצא דופן.

אין ספק שהלחץ והתסכול גדולים ומוחשיים אצל נועלת הטבלה שכבר השלימה עם ירידת הליגה, שככל הנראה תהפוך לרשמית ביום שבת הקרוב במשחק מול מכבי נתניה. המתיחות בין רייכרט ושום התחילה כבר באסיפה שלאחר ההפסד 3:0 לבני סכנין בשבת, בה הקשר בכלל ריצה עונש הרחקה של צבירת כרטיסים צהובים.

לפי גרסת השחקנים, את האסיפה פתח עידן שום כשהוא מסביר לשחקנים כי הוא ואביו, יצחק שום, לוקחים אחריות על כל הטעויות שנעשו בקבוצה ועל המצב אליו הם הגיעו. אך באותה הנשימה, כך טוענים שחקנים, שום החל להטיח האשמות גם בשחקני הקבוצה: "עומר פדידה אתה עושה ארבעה משחקים בשנה וכל שאר הזמן פצוע. סוקונה? אתה לא מצליח לשים שער, לוואגה קיזיטו? כבשת פעם אחרונה בינואר, לאן נעלמת?".

גם שחקני ההגנה כמו אביב סולומון, טל מכלוף ואיתמר ישראלי ננזפו על ידי נציג הבעלים, על פי עדויות בחדר ההלבשה. הדברים הסלימו כאשר הגיע שום לבן רייכרט ולטענת שחקנים שנכחו בחדר ההלבשה ירד לפסים אישיים כשאמר: "בן רייכרט, שמת אפס שערים והורדת ארבע קבוצות ליגה, מי אתה בכלל?!". על פי אותה גרסה, שום המשיך: "ירדנו ליגה אין בעיה, אבל אני ואבא שלי לא "זונה" של אף אחד. תרדפו אחרינו עכשיו. אני לא יודע אם תקבלו את הכסף והמשכורות שנשארו ומי שיגיד מעכשיו שהוא פצוע - אני שולח אותו לביטוח לאומי, שיקבל מהם את הכסף אני לא זונה של אף אחד".

לאחר האסיפה, כך מעידים שחקנים, נערך אימון שבסופו רייכרט ניגש לשום ושאל: "אם אני נפצע אתה שולח אותי לביטוח לאומי?", כאשר ענה לו שום - "כן", שאל רייכרט: "למה את אחיין שלך, טום שלח, שכבר חודשיים וחצי אומר שהוא פצוע ובורח ממשחקים לא שולחים לביטוח לאומי?". באותה הנקודה שום דרש מרייכרט לעזוב את האימון. הקשר לא עצר וענה: "באסיפה שפתחת על כולם תגיד גם טום שלח, הוא גם חלק מהקבוצה". לטענת השחקנים, שום צעק בתגובה: "לך הביתה. אני אקנוס אותך".

רייכרט הגיב: "בן רייכרט בעונת השיא שלו נתן שלושה גולים. ציפית שאתן פה עשרה? עוד לפני שהסתיימה העונה רצית לממש עליי את האופציה". לאחר שהשחקן הלך למקלחות, הגיעו כלל שחקני הקבוצה, כולל הזרים ולחצו לרייכרט את היד. "בן דיבר בשביל כולנו", אמרו שחקנים, "כבר תקופה ששום מדבר איך שהוא רוצה וכולם מחזיקים דברים בבטן. הוא עשה לנו טובה". השחקן, אגב, זומן לדין משמעתי וצפוי לספוג עונש.

תגובת הפועל כפ"ס: בן רייכרט התנהג באופן לא הולם ויעמוד מחר בפני וועדת משמעת. מפאת כבודו של השחקן לא ניכנס לפרטי הדברים.