ימשיך בצהוב? "הישארות ואן לוון לא תלויה בתואר"

בצל מאבק האליפות, מנכ"לית מכבי ת"א נתנה גיבוי למאמן ("הוא כבר הוכיח את עצמו"). חברת דירקטוריון ארגון השחקנים התייחסה גם לסערת הסופר ליג: "שוק לעולם הכדורגל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.04.21 - 18:34
תחילת כתבה

בצל סערת הקמת הסופר ליג האירופית, התפנתה מנכ"לית מכבי תל אביב וחברת דירקטוריון ארגון המועדונים האירופאים (ECA), שרון תמם לראיון ב"מגרש פתוח" ושיתפה את דעתה בנוגע להקמת הליגה החדשה, מאבק האליפות העיקש מול מכבי חיפה והארכת החוזה של המאמן פטריק ואן לוון.

"הוא כבר הוכיח את עצמו", הצהירה המנכ"לית לגביי המאמן ההולנדי, "הוא עושה עבודה מצוינת והארכת החוזה שלו לא תלויה בתואר כזה או אחר. התוצאות שלו מדברות בעד עצמן, לא משנה מה יהיו התוצאות הסופיות מגיעה לו כל ההערכה וכל הכפיים מאיתנו", שיתפה תמם, שהתנערה מלהרחיב לגביי עתידם של דור פרץ ("אם נגיע לסיכום, נפרסם") ושל אנריק סאבוריט ("נעשה את המקסימום לשמור על שחקנים שאנחנו חושבים שנכונים למכבי ת"א").

המנכ"לית לא חסכה בביקורת כלפי הקמת הסופר ליג האירופית, וממקומה כחברת דירקטוריון ארגון המועדונים האירופאים (ECA) היתה חד משמעית. "ללא ספק אנחנו נגד המהלך הזה", פתחה, "זה מהלך שהיה שוק לכל עולם הכדורגל, במיוחד לכל מי שנמצא ב-ECA שאישר פה אחד גם את המהלך של התוכניות החדשות של הפורמט החדש", הוסיפה תמם ושיתפה, "בראשון בבוקר קמתי עם כל ההודעות האלו, אנחנו בסבב של פגישות מטורפות, אני מאוד מאוד שמחה ממה שקורה עכשיו, היה חשוב שכל הדברים הללו יאמרו. אם הדבר הזה באמת יהיה יהיו הרבה מאוד קשיים".

בנוגע לסיכויי קיום הליגה החדשה, אמרה המנכ"לית כי "אתה יכול להתנהל עם אופ"א בצורה אחת, ובבית בצורה שונה. אם קבוצות ענקיות היו בשוק מהדבר הזה, אני לא חושבת שיכולה להתקיים התנהלות כזו", ביקרה תמם והרחיבה, "זה לא נגד אופ"א. זה גם נגד מועדונים אחרים שמקבלים סטירה גדולה. אם זו הדרך שלהם לנהל מו"מ אני לא יכולה להיות שותפה לדרך, אני לא חושבת שזה ניהול מו"מ בתום לב בצורה ערכית. אני לא רואה שיכול לקרות מהלך כזה".

ובכל זאת, תמם מצאה סיבות לאופטימיות, אך עדין לא חסכה בביקורת: "אני וכל ה-ECA אומרים שזה המצב ורואים את זה כהזדמנות. ההסכמים שלנו עם אופ"א ממשיכים, אם נגיע למצב כזה ננסה לעשות את המקסימום כדי לתת הזדמנות לכל המועדונים להשתפר. אני חושבת שזה מהלך אינטרסנטי וחד צדדי".

במקביל למאבק האירופאי, למועדון הצהוב יש מאבק לא פחות משמעותי על האליפות המקומית. העונה, נראה כי מכבי תל אביב עומדת בפני יריבה שוות כוחות, וכי הקרב על התואר יימשך עד לרגעי הסיום. "אין ספק שיש הרבה אמוציות בכל משחק ומשחק, אנחנו עושים את המקסימום לצאת מזה עם חיוך", אמרה תמם, "לפעמים זה כיף ולפעמים זה קשה מאוד. כמו לכל אוהד שרואה את המשחק, זה קשה לי", סיפרה. תמם המשיכה והתייחסה לאתגר הקרוב של הקבוצה : "מחר יש משחק גביע סופר חשוב. אנחנו עדיין מתמודדים על כל התארים ונעשה הכל להגיע לתוצאות".

אחד האתגרים הגדולים של הצהובים בשנים האחרונות נבע ממגבלות הפיירפליי הפיננסי. כתוצאה מכך, האלופה נמנעה חוקית מרכישת שחקנים חדשים והתבססה בעיקר על שחקני הבית שלה - דבר שהשתלם לה בסופו של דבר עם צמד אליפויות מרשימות. "אנחנו מחכים לאישור הסופי של אופ"א, ככל הנראה יצאנו מהמתווה והמשמעות היא שהמגבלות שחלו עלינו אמורות להיפסק, אבל לא קיבלנו עדיין הודעה רשמית. בסופו של דבר, זה לא כ"כ משנה את ההתנהלות שלנו", אמרה תמם והוסיפה, "נמשיך לעבוד תחת תקציב שקול על מנת לשפר את התוצאות הכלכליות וגם לעזור לבעלים לא להזרים למועדון כספים מעבר למותר".