היסטוריה: אוראל גרינפלד ישפוט במשחקי יורו 2020

ממשיך לשבור תקרת זכוכית: יממה לאחר שהתבשר כי ינהל משחקים באולימפיאדת טוקיו, השופט הישראלי נכלל בסגל שיישלח לאליפות היוקרתית, בקיץ הקרוב ברחבי אירופה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  21.04.21 - 14:39
תחילת כתבה

היסטוריה בכדורגל הישראלי: יממה לאחר שקיבל את ההודעה כי ישפוט במשחקים האולימפיים בטוקיו, אוראל גרינפלד שובר עוד תקרת זכוכית - השופט הישראלי ינהל משחקים באליפות אירופה לאומות (ה"יורו"), שתיערך בקיץ הקרוב.

השופט, שנמצא בדרג העילית של אופ"א שבר העונה שיאים אישיים כשניהל משחקים גם במסגרת שמינית גמר ליגת האלופות. ברזומה של גרינפלד משחקים של הקבוצות והנבחרות הבכירות באירופה. עידן ירקוני ורועי חסן, הצוות המלווה אותו גם באולימפיאדה כמו גם רועי ריינשרייבר כשופט וידאו ייצאו גם הם לאליפות.

גרינפלד יהיה הישראלי השלישי לשפוט בטורניר גדול אחרי מנחם אשכנזי (מונדיאל 1966) ואברהם קליין (מונדיאל 1970, 1978 ו-1982). בכך, הוא ממשיך את העלייה המטאורית שלו - לאחר שניהל העונה משחקים בליגת האלופות ובליגה האירופית. כעת, הוא מגיע אל פסגת השיפוט האפשרית - והיד עוד נטויה.

גרינפלד יהיה אחד מ-18 השופטים שנבחרו לשפוט באליפות אירופה וצפוי לנהל שני משחקים במשחק הבתים, בתור מי שעבורו יהיה זה טורניר ראשון גדול. השופטים הבכירים בטורניר ישתפו בין 3 ל-4 משחקים.