דיוגו ורדסקה: "לא יכול לדבר על הסיבה שבגינה שוחררתי"

אקס בית"ר ירושלים על העזיבה: "זה לא קשור לכדורגל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.04.21 - 20:45
תחילת כתבה

אחרי עונת בכורה לא רעה בבית"ר ירושלים, דיוגו ורדסקה סומן כאחד האחראים להדחה מאירופה בתחילת העונה הנוכחית, ויחד עם המאמן רוני לוי והמנהל המקצועי יוסי בניון, גם ימיו במועדון היו ספורים. אחרי תקופה ארוכה שלא שיחק, הוא התיר את החוזה שלו במועדון בתקווה לצאת בקרוב להרפתקאה חדשה. בראיון בפורטוגל סיכם הבלם את התקופה שלו בישראל וסיפר על החוויה בבית"ר.

"אני לא שחקן של בית"ר ירושלים, התרתי את החוזה ב-15 במרץ, בגלל שבאותו זמן לא שיחקתי מסיבות שלא קשורות לכדורגל", סיפר ורדסקה, "הם לא רשמו אותי לליגה וקיבלתי החלטה. אני לא משחק, אני רשום לליגה, אני לבד, יש מגיפה, אז החלטתי להתיר את החוזה. הסיבות? זה משהו שאני לא יכול לדבר עליו, בגלל שזה בחוזה שלי. זה משהו שלא קשור לכדורגל, משהו שאני לא יכול לשלוט עליו. זה קשור למועדון, לבעלים. דיברתי עם ההנהלה והסבירו לי הכל".

"כמובן שהייתי קצת נסער", המשיך הבלם, "בעונה הראשונה הדברים הלכו בצורה טובה, שיחקתי בכל המשחקים. זכינו בגביע (גביע הטוטו) אחרי שבית"ר לא זכתה בתואר 10 שנים והעפלנו לליגה האירופית. כל מה שאומרים על ישראל לא נכון. זו תרבות שונה, אבל קל להסתגל. מדובר במדינה שקטה ושלווה. ממש נהניתי מהחוויה בירושלים. אני לא מתחרט שהגעתי לשם. קיבלתי את ההחלטה הטובה ביותר עבורי. בעונה השניה היתה מתיחות בין המאמן והמנהל המקצועי לנשיא לאחר שהפסדנו בליגה האירופית. מאותה נקודה הכל השתנה במועדון. שיחקתי שני משחקים בתחילת העונה ומאז לא שיחקתי עד עכשיו".

למרות הזכרונות הטובים, מבחינה מקצועית טוען ורדסקה כי לא התקדם: "לא ליגה דורשנית וקשה כמו הליגה הספרדית השניה או הליגה הפורטוגלית השניה". מה שכן, יש לפחות איש אחד מישראל איתו הוא שומר על קשר עד היום: "אני בקשר עם בניון, הוא אדם נהדר. הוא נתן לי בטחון לבוא לבית"ר. חבל שהוא עזב את בית"ר, אבל יש דברים שאין שליטה עליהם. המועדון היה בסחרור אחרי שהוא עזב".