שום: "אתקשר למנכ"לים, ואף קבוצה לא תגע בכם"

שוב סוער בהפועל כפר סבא: הבעלים של הירוקים גער בשחקנים על הדלפות. המועדון קנס את אחד הצעירים, שמרוויח משכורת חייל. ארגון השחקנים בתגובה: "זהו מהלך לא חוקי"

גיל לוין
גיל לוין  22.04.21 - 12:19
תחילת כתבה

הפועל כפר סבא מסרבת להירגע מאירועי השבוע, לאחר השיחה הקשה של השחקנים עם נציג הבעלים והמאמן הזמני, עידן שום, אשר הטיח בהם האשמות קשות והפיצוץ האישי עם בן רייכרט. כעת, כך מעידים שחקנים בקבוצה, החליט גם בעלי המועדון, יצחק שום, לערוך אסיפה קשה עם שחקני הקבוצה.

שחקני הקבוצה תיארו אסיפה אמוציונלית של המאמן הותיק והאיש החזק במועדון שמתוסכל ממצב הקבוצה והתקשורת השלילית סביבה וזעם על העובדה שהאירועים בחדר ההלבשה דולפים אל התקשורת: "אני אתקשר לכל מנכ"ל בליגה ושום קבוצה לא תיגע בכם!", צעק הבעלים על השחקנים, כך על פי גרסתם.

כמו כן, בתקופה האחרונה מעידים בחדר ההלבשה על התנהלות לקויה של המועדון, ולערוץ הספורט נודע על אירוע חריג. אחד משחקני הקבוצה הצעירים אשר משרת בצה"ל ומקבל משכורת חיילים העומדת על 2,000 שקלים בלבד לחודש, נקנס חודש אחר חודש בקנסות על סך 500 שקלים - 25 אחוזים משכרו. פעם אחת על איחור ופעם שניה על שימוש בטלפון בחדר ההלבשה.

 

על פי עדויות, שחקנים נוספים בקבוצה קיבלו לאחרונה קנסות דומים, אך היו המומים לאור העובדה שהשחקן הצעיר נקנס בסכום כה גבוה ביחס לשכרו. "התחילו לחלק קנסות כשהתחלנו להסתבך בתחתית. כמעט בכל מועדון בארץ נהוג לקנוס חייל בסכום יחסי לשכרו", אמרו בחדר ההלבשה, "השחקן מפחד ולא מוכן להתלונן כי הוא שחקן בית, ובדיוק בגלל זה כואב הלב שככה מתייחסים אליו", אמרו בחדר ההלבשה.

גם בארגון השחקנים שעיינו בתלושי השכר של השחקן משני החודשים בהם נקנס בסכום כולל של אלף שקלים סה"כ הסבירו: "יש סעיף מפורש בתקנון המשמעת האוסר לקנוס משכר יסוד אלא מפרמיה בלבד. לכן כל הפחתה משכר החייל לא חוקית. מדובר במהלך לא חוקי ואם יפנה אלינו, נסייע לו לתבוע את הכל חזרה".

תגובת הפועל כפ"ס: "השחקן ביקש למסור כי כל מה שנכתב בכתבה לא נכתב על ידו. המועדון נותן לו גב ותמיכה".