לטובת הנוער: 3 שחקני נתניה בחוץ מול כפ"ס

אטפלד הוריד מהסגל את קלר, גורי וקורין. צדק יפתח כמגן שמאלי

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  23.04.21 - 09:30
תחילת כתבה

מאמן מכבי נתניה, ריימונד אטפלד, החליט לבוא לקראת קבוצת הנוער, שנלחמת על חייה בליגת העל. המאמן החליט לשחרר את פרננדו גורי, רוי קורין ורותם קלר מהמשחק מחר (שבת) של הקבוצה נגד הפועל כפר סבא. המהלך נעשה על מנת לחזק את הקבוצה הצעירה לקראת המשחק שלה מול הפועל קריית שמונה. במקביל, במועדון נעשו מאמצים גדולים, שצלחו בסופו של דבר, על מנת לשחרר את קלר, שהחל אתמול טירונות כלל צה"לית.

הורדת המגן לנוער, ופציעתו של זלאטן שחוביץ', שסיים את העונה בעקבות שבר תלישה במרפק, יוצרת למאמן ההולנדי בעיה בעמדת המגן השמאלי, ושיר צדק יוצב בעמדה שלא טבעית לו. לאמק בנדה ייעדר בגלל צהובים, כשאבו באקר דומביה יחליפו. גם בחוד צפוי שינוי, כשקווין פרייטר יפתח על חשבונו של גורי. רז כרמי ימשיך לעמוד בין הקורות בשל פציעתו של דני עמוס, שישוב רק בעונה הבאה.

"מצפים לנו מספר משחקים לא פשוטים עם סגל מצומצם, כיוון שנצטרך לדאוג שקבוצת הנוער שלנו נשארת בליגת העל לנוער. מדובר במטרה חשובה שתגביל לנו את הסגל, שאינו רחב במילא", אמר ההולנדי לקראת המפגש מול מי שצפויה להיות היורדת הראשונה לליגה הלאומית, "עם זאת אנחנו מתכוונים להגיע למשחק מחר במטרה לנצח, כמו תמיד, בלי תירוצים".

אטפלד הסביר את הדרך של קבוצתו להשיג את שלוש הנקודות מחר במושבה. "נצחונות במשחקים מגיעים באמצעות ניצול מצבים, ולפעמים אנחנו לא מנצלים את ההזדמנויות. כוונתי היא שכאשר אנחנו תוקפים את שער היריב, אנחנו יכולים לבעוט לשער במקום למסור מסירה נוספת", אמר והוסיף, "אנחנו צריכים להיות אמיצים יותר מול השער כיוון שלא כל השערים בכדורגל מובקעים באופן שמצפים שיובקעו - הרבה כדורים נכנסים לרשת בגלל שהם מוסטים מהמסלול המקורי שלהם, אך גם גולים כאלה נחשבים. אם ניזכר בבעיטה של ביטון במשחק הקודם, היה לו הרבה מזל (כמו שהוא בעצמו העיד), אבל לפחות הוא בועט", החמיא ההולנדי לשחקנה של הפועל תל אביב.

לאחר מכן, לקח אטפלד השראה מבן ארצו. "יוהאן קרויף אמר דבר פשוט - אתה צריך לבעוט כדי להבקיע. זה משהו שאנחנו חייבים לשפר. לפעמים אנחנו מנסים להבקיע את השער המושלם, במקום פשוט לנצל את ההזדמנויות שיש לנו. מעבר לכך אני מרוצה המגישה שיש לקבוצה על המגרש, ואנחנו רוצים להמשיך כך. המבט קדימה לשבת ל-2 הקבוצות - קבוצת הנוער ואנחנו, שצריכות לנצל הזדמנויות ולאסוף את הנקודות".

נתניה, שהציבה מטרה לסיים את העונה במקום השביעי, מוליכה על הקבוצה שמתחתיה, הפועל חדרה, רק בזכות הפרש שערים עדיף. ניצחון על היריבה יבטיח עוד שבוע במקום השביעי, ויוריד את כפ"ס לליגה הלאומית. במהלך ההתמודדות, הקבוצה מעיר היהלומים תפגוש את אחד הסמלים של המועדון, רביד גזל שמשמש כרגע כמאמן הזמני של הירוקים.

במועדון מצפים שאם הקבוצה תנצח ותבטיח באופן רשמי עונה נוספת בליגת העל, ידונו ראשי הקבוצה עם המאמן ויודיעו על הארכת חוזהו עוד בטרם תפוג האופציה ב-15.5. "זה הדבר הנכון לעשות" אמרו כמה מהשחקנים.

הרכב משוער: רז כרמי; כארם ג'אבר, קיליאן ואן דר קאפ, אלמוג כהן, שיר צדק; יובל שדה (אביב אברהם), עמרי גנדלמן, גבי קניקובסקי, חן עזרא; אבו באקר דומביה, קוון פרייטר.