"אם לא בלגיה, רפאלוב יהיה בבית"ר. שועה? על המדף"

דהאן התייחס לליגיונר בראיון לרדיו ירושלים ("כל קבוצות הצמרת בבלגיה רוצות אותו"), ושפך אור על מצב החלוץ: "מאוכזב מהטיפול בו, יש להם יהלום ביד. המקום שלו באירופה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.04.21 - 13:09
תחילת כתבה

על רקע הדיווחים על מעבר אפשרי של ליאור רפאלוב לאנדרלכט, הסוכן שלו, דודו דהאן התייחס היום (שישי) לסוגיה בראיון לרדיו ירושלים. בנוסף, דיבר גם על המעמד של ירדן שועה בבית"ר ירושלים והסיכוי של החלוץ המוכשר למצוא את עצמו באירופה בקיץ הקרוב.

"אני אפתיע אתכם ואגיד שההצעה הכי רצינית שקיבלתי על רפאלוב בישראל, הייתה מבית"ר", אמר סוכנו. "אם הוא לא ישחק בבלגיה, הוא ישחק בבית"ר, למרות הפירסומים על חיפה. הקבוצה שהייתה הכי קרובה אליו זו בית"ר".

"אם יחזור?", נשאל דהאן, "אני אגיד שבבלגיה כל קבוצות הצמרת רוצות אותו. עם כולן דיברתי ואנחנו נחליט בקרוב לאן נלך. לדעתי הוא יישאר, אף קבוצה מישראל לא יכולה להתמודד עם העוצמות הכלכליות שיש בבלגיה. זו העונה הגדולה בקריירה שלו".

עוד לפני שעבר לרפאלוב, סוכן העל התייחס לירדן שועה: "מבחינתי, השידוך בין ירדן שועה לבית"ר ירושלים הוא הצלחה מסחררת. קודם כל, כי לא הייתה לו אף בעיית משמעת. ושנית כל, בגלל המפרים הנהדרים. לדעתי יש לו את המספרים הכי טובים בקבוצה חוץ מאלירן עטר, ששיחק במשך כל העונה בזמן ששועה נעדר".

"המספרים של ירדן טובים, יש לו עונה טובה מבחינה מקצועית", המשיך דהאן. "אף אחד לא ציפה לזה, הוא הפתיע את כולם. גם ברמה המנטלית הוא עשה שינוי גדול, הוא מכבד את המקום שהוא נמצא בו, יש לו כבוד למועדון ולאנשים. אני לא חושב שבית"ר לא מתאימה, להפך. זה מועדון יוצא דופן בנוף הישראלי וזה היה המקום שהכי מתאים לו. ידעתי שכשהוא יגיע לשם - כל הבעיות שיש לו יעלמו. וזה הניצחון הגדול".

על עתידו של שועה אמר דהאן: "אם אני כסוכן אצליח לעשות את מה שאני יודע לעשות, אז אפנה לבעלים וננהל מו"מ. אני חושב שירדן זה שחקן שכן יכול להצליח בחו"ל. אם אגיד שהוא לא על המדף, אשקר. ירדן הוא אחד מהשמות שאני נותן לאנשים שאני עובד מולם בחו"ל. אני מאמין שהוא שייך לשם".

"שועה הוא חלוץ ורסטילי, הוא יכול לזוז, לבוא עם הפנים, לשחק עם הגב", המשיך דהאן. "כשאתה רואה אותו משחק, זה בכלל לא דומה למה שחשבת - הוא מאוד מפתיע. "אכזבה? כששחקן מוחלף בדקה ה-50, זה פוגע לו בביטחון. בוודאי שיש אכזבה מהשימוש בו, יש להם ביד כישרון יוצא דופן, יהלום. הבחור הזה לא בעט במה שקיבל, הוא מחבק את זה. לבית"ר יש את הזכות להינות ממנו, יש לה הרבה כסף, היא מחזיקה ממנו - אבל שוב, זה המועדון הכי טוב לקריירה שלו, זו זכות לשחק שם".

"כשאני מדבר עם אנשים בבית"ר אני שומע התלהבות ורצון לחזק את הקבוצה ולהגיע להצלחות", סיכם סוכן השחקנים והתייחס לדיבורים על מאמן זר: "לא צריך לפסול מאמן זר, אבל גם לא צריך לפסול מאמן ישראלי. אני יודע שחוגג מתעניין, הצגתי לו מספר שמות. יש מאמנים טובים גם בישראל וגם מחוץ לישראל. אנחנו רואים את פטריק (ואן לוון) וריימונד (אטפלד) שעושים עבודה פנטסטית. השחקנים שלי אומרים עליהם וואוו' כל פעם מחדש".