להתחיל הכל מהתחלה: בית"ר ירושלים מתכוננת למהפכה

ממאמן חדש, ככל הנראה זר, דרך הגנה שתעבור שידוד מערכות רציני ועד כוכבים שמעמדם מתנדנד. בית"ר ירושלים צפויה לעבור מהפכה בסגל בקיץ, ואנחנו מנסים לעשות לכם סדר

תומר לוי
תומר לוי  24.04.21 - 15:35
תחילת כתבה

השוויון הדרמטי של אורי מגבו ב-2:2 מול בני יהודה בשני האחרון הבטיח כמעט סופית כי בית"ר ירושלים תהיה חופשית מדאגות הירידה במחזורים האחרונים. ניצחון הערב (20:30) על הפועל תל אביב יעזור לקבוצה מהבירה להתפנות אל עבר ההכנות לעונה הבאה, אחרי 20/21 מאכזבת. כפי שמשה חוגג כבר הצהיר, המטרה של בית"ר היא למנות מאמן זר, ורק אחרי שחיפושים יסתיימו, תחל בניים הסגל. עם זאת, כבר עכשיו יש כמה דברים ברורים לעונה הבאה.

שוער
איתמר ניצן חתום לעונה עונה, וכך גם השוער השני נתנאל דלויה.

הגנה
במועדון מעוניינים להשאיל את הפראגוואי הצעיר סנטיאגו אוקאמפוס, ואם לא תימצא עסקה נכונה עבורו ועבור המועדון, הוא יישאר כזר שישי. שי קונסטנטין יעזוב, וכך גם אורי מגבו. אורן ביטון מחזיק בחוזה לעונה הבאה, אך בבית"ר ינסו להגיע איתו להסדר או למכור אותו.

בגזרת הבלמים, נראה שהיחיד שמעמדו בטוח הוא אוראל דגני, המחזיק בחוזה לעונה נוספת. אור זהבי צפוי לעבור בהשאלה וטל בן חיים, שמסיים את חוזהו יעזוב. האחרון יהיה בן 40 בעונה הבאה, ומעניין יהיה לראות אם יחליט להמשיך ולשחק או יודיע על פרישה.

קישור
אחד מעמודי התווך בקישור, עלי מוחמד, מחזיק בחוזה לעונה נוספת ובבית"ר ינסו למכור אותו על מנת להזרים כסף למועדון. אם הנושא לא יצלח, יוצע לו חוזה ארוך טווח על מנת שלא יעזוב בחינם. האופציה על מרקו ינקוביץ' צפויה להיות ממומשת, שכן ישנה שביעות רצון מהקשר המונטנגרי. אביאל זרגרי, עדי תמיר ועוזיאל פרדו חתומים ואמורים להישאר.

למרות האכזבה המקצועית ממיכאל אוחנה, שלא הצליח להתאושש בצורה מלאה מהקרע ברצועה הצולבת, חוגג לא מוכן לוותר עליו. הוא עדיין מאמין כי הכישרון שבו יפרוץ והוא יוכל לסחוב את הקבוצה.

עידן ורד, הסמל והקפטן של בית"ר, מסיים את חוזהו. חוגג אמור להגיש לו הצעה לשנתיים נוספות, אך השאלה תהיה הסכום בו ינקוב. אם לא ימשיך במועדון מהבירה, הקשר עשוי לעבור להפועל ב"ש.

התקפה
כידוע, בחוזה של אלירן עטר יש סעיף המעניק לו חוזה לעונה נוספת אם הוא מעורב ב-16 שערים ומעלה. כרגע הוא לא עומד במכסה, אבל בכל מקרה בקבוצה לא מוכנים לשלם לו את הסכום אותו הרוויח העונה: כ-275 אלף ש"ח. אם השחקן לא יסכים לקצץ, המו"מ מולו יגיע למבוי סתום.

גם סוגיית ירדן שועה לא פשוטה. לפני שנרכש, ייעצו לחוגג לצרף אותו קודם כל בהשאלה ממכבי חיפה ולהתקדם משם. אבל הבעלים רכש 100 אחוז מהכרטיס ולא ברור אם ההשקעה שלו תתממש. למרות דבריו של סוכנו דודו דהאן ("שועה על המדף"), חוגג לא מוכן למכור אותו כרגע.

מתאוסיניו עוד לא הצליח להביא לידי ביטוי את הפוטנציאל, אבל הוא מחזיק בחוזה לארבע שנים וחוגג לא מוכן לוותר עליו בשלב זה. גלאופילו פלייטר אמור להיות מושאל. רועי פדידה הוא חלק מהתכניות של המועדון לעונה הבאה, אך ייתכן שישנה תפקוד ויעבור לעמדת המגן הימני.

רכש
המגן השמאלי מקסים גרצ'קין אמור לחזור אחרי עונת גלות בזוריה ובהפועל חדרה, וכך גם לירן רוטמן. חלוץ בית"ר ת"א/בת ים יניב מזרחי ומאוויס צ'יבוטה נמצאים על הכוונת, אך מדובר בשלב מוקדם מאוד ותכניות הרכש עשויות להשתנות אחרי מינוי המאמן. בכל מקרה, בקבוצה יחפשו בלם זר ואולי עוד בלם ישראלי וקשר אחוזי זר.