קלינגר: הפלייאוף התחתון הוא סיוט מתמשך

מאמן הפועל ת"א אחרי ה-0:0. מזרחי: "נראינו כמו קבוצה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.04.21 - 22:43
תחילת כתבה

כשהפועל תל אביב ובית"ר ירושלים נפגשות הציפיות הן גבוהות - ולא משנה איזה עונה עוברת על השתיים. ככה זה כשמדובר באחת היריבויות הגדולות בכדורגל הישראלי. ובכן, אחרי ה-0:0 החלש ביניהן הערב (שבת) באצטדיון בלומפילד, לא מסובך במיוחד לומר כי האכזבה היא גדולה. אם האירוע המרכזי מתרחש בכלל ביציעים - המשחק הופסק לכמה דקות בשל זריקת חפצים לכר הדשא מצד אוהדי הפועל - אז זה אומר הכל על מה שאירע על המגרש עצמו.

הירושלמים עלו בסגל חסר למשחק הערב, ונדמה שהסגל יתקצר עוד יותר: במהלך המשחק, גם החלוץ גלאופילו האסלביינק התלונן על מתיחה בשריר הירך האחורי, ויעבור בדיקה. גם המגן סנטיאגו אוקאמפוס והקשר אופיר קריאף התלוננו על כאבים, וייבדקו.

למרות שאף אחד לא השיג את שלוש הנקודות המיוחלות, וגם הכדורגל כאמור היה רחוק מלהיות משביע רצון - שני המאמנים לא יצאו מאוכזבים מדי. שניהם מבינים כי את הפלייאוף התחתון רק צריך לשרוד. "אנחנו מנסים ללקט נקודות, להימלט מהאיזור המסוכן וזה סיוט מתמשך", הודה ניר קלינגר, מאמן הפועל תל אביב, והוסיף: "זה מצב לא קל וזה משפיע על רמת המשחק, זו האמת".

מאמן הפועל ת"א נשאל על כך שהפועל לא איימה ולו פעם אחת על השער במחצית השנייה, וענה: "בשלב זה של העונה אני מעדיף להסתכל על הדברים החיוביים, אני גם חושב שזה המסר הנכון להעביר לשחקנים. המחצית הראשונה שלנו הייתה טובה מאוד ואינטנסיבית, והיה לי ברור שהעייפות תשפיע בהמשך. רצינו להכריע את המשחק במחצית הראשונה, זו הייתה תכנית המשחק שלנו, לצערי זה לא קרה".

דן איינבינדר, קשר הפועל ואקס בית"ר, הוסיף: "מאכזב מעט שלא לקחנו את שלוש הנקודות, אבל שמים את הנקודה הזו בכיס - במצב שלנו כל נקודה חשובה. עשינו כל מה שרצינו במחצית הראשונה, חוץ מלשים את הכדור ברשת. בחצי השני השחקנים היו קצת עייפים, זה בכל זאת היה המשחק השלישי שלנו השבוע. בית"ר? חשבתי רק על איך לנצח, זה הדבר הכי חשוב מבחינתי. לא חושב שהייתי חוגג אם הייתי כובש".

מנגד, גם יוסי מזרחי הסתכל על חצי הכוס המלאה: "הנקודה משקפת, מאזן הכוחות היה די שווה, היו רגעים שלנו והיו רגעים שלהם. בפעם הראשונה מאז שהגעתי אני מרוצה ממה שראיתי, לפחות נראינו כמו קבוצה. בית"ר לא סתם בפלייאוף התחתון, השמות לא עושים רושם. גם הפועל תל אביב זה מועדון ענק וגם הוא בפלייאוף התחתון".