הפועל ת"א תשרוד, וחוגג? צפו בפרשנות של ברקוביץ'

כוכב העבר סיכם ב"שער השבת" את ה-0:0 בבלומפילד ("הנקודה הזו תשאיר את הפועל"), הציע עונש בגין זריקת החפצים והתייחס לעתיד בעלי בית"ר: "צריך לשים אותה על המדף"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.04.21 - 09:00
תחילת כתבה

מאבק האליפות פינה את המקום אמש (שבת) לקרבות ההישרדות, ובמוקד עמד המפגש בין הפועל תל אביב לבית"ר ירושלים באצטדיון בלומפילד. שתי היריבות המושבעות נפרדו ב-0:0 מאכזב, תוצאה שעדיין לא מאפשרת לאדומים לנשום אוויר נקי, שכן בני יהודה יכולה לצמק את הפער לארבע נקודות בלבד. עם זאת, אייל ברקוביץ' בטוח כי הפועל עשתה צעד גדול מאוד לעבר הישארות. בנוסף, התייחס הפרשן לעתידו של משה חוגג בבית"ר ירושלים.

"בקרבות תחתית, גם נקודה היא מאוד חשובה. אם בני יהודה מנצחת, במקום שלוש - זה ארבע נקודות. פלוס הפרש שערים, זה כבר חמש. זאת אומרת, גם כשאתה לא מפסיד, מבחינה מוראלית זה מאוד חשוב", אמר כוכב העבר ב"שער השבת" והוסיף: "הפועל ת"א היא קבוצת תחתית העונה, אל תצפו ממנה לטיקי-טאקה. זה לא יקרה. בהישרדות, צריך לדעת לשחק רע ולהביא את הנקודה. אסור להם להפסיד, הנקודה הזאת, תזכרו מה אני אומר, תשאיר אותם בליגה".

על השלכת החפצים מיציעי הפועל ת"א, אמר ברקוביץ': "אם אתם זוכרים טוב, כשטביב היה בבית"ר ירושלים - האוהדים זרקו דברים כדי שיקבל קנסות. כל השלכה כזאת, זה הרבה מאוד כסף. אני מצפה שבמקום כל הקנסות יורידו נקודות, ואז זה יפגע בקהל. צריך להרחיק את האוהדים הללו לצמיתות. ברגע שזה רק קנסות, זה כלום. הורדת נקודות תביא ללחץ מהקהל לא לעשות את זה כי הם יודעים שיורידו נקודות".

ב"שער השבת" הוסיפו ודיווחו על התעניינות באושר דוידה, גם מהארץ וגם מהעולם. שחקן העבר התייחס לקיצוני של הפועל: "הפועל ת"א לא פראיירית, היא תמכור בהרבה כסף. דוידה שחקן מצוין בעיני, הוא חייב להיות הרבה יותר החלטי בחלק האחרון. הפעולה האחרונה שלו לא מספיק טובה, אבל יכול להיות שזה ישתפר עוד שנה. אם אתם זוכרים, גם מנור סולומון לפני שנה-שנתיים לקה בפעולה האחרונה - אבל הוא השתפר".

ומה באשר לבית"ר ירושלים? ברקוביץ' הרחיב: "בשבילי, הדבר הכי חשוב בקבוצת כדורגל - גם כשהייתי שחקן - הם האוהדים. השחקנים יזוזו, חוגג יכול מחר לעזוב, אבל האוהדים תמיד יישארו. רוב אוהדי בית"ר לא רוצים את חוגג. יותר מזה, 'לה פמיליה' לא רוצים את חוגג - וכשהם לא רוצים מישהו, בסוף זה מסתיים. אם לחוגג היה את הכסף להגיד לאוהדים 'אני הבעלים ואני מביא מיליונים כדי לקחת אליפות' - אבל אין לו. אין לו כסף לאליפות או להתמודד עם שחר וגולדהאר. זאת אומרת, כל הדרכים מובילות למכירה לבן אדם הראשון שיבוא. בית"ר הייתה לפניו ותהיה אחריו".

"דבר אחד אנחנו שוכחים, בית"ר ירושלים זה מועדון ענק", המשיך ה"קוסם". "יש להם קהל מדן ועד אילת, לטעמי אולי כמות האוהדים הכי גדולה בארץ. אם אין לו את הכסף להפוך את בית"ר לאימפריה, הוא צריך לשים אותה על המדף לפחות - ולא להתחבא ולהגיד 'אין לי כסף'. בשביל לקחת אליפויות, צריך כסף".