המתחם והחניכה: פרטים חדשים על המגרש באשדוד

600 מיליון ש"ח יושקעו בהקמת קרית הספורט, 350 מהם באצטדיון שיכיל 20 אלף מושבים ויוקם ב-2023. הקבוצה של ג'קי בן זקן תחל להתאמן בקומפלקס החדש כבר בקיץ הקרוב

גיל לוין
גיל לוין  27.04.21 - 17:11
תחילת כתבה

עונה יוצאת מן הכלל עוברת על מ.ס אשדוד, שמתקרבת אל עבר הבטחת המקום השלישי ועשויה להשיג את הכרטיס לאירופה בעונה הבאה. אבל השאיפות הגבוהות לא נעצרות על כר הדשא. בעיר עומלים בימים אלו על התכניות לבניית אצטדיון חדש ומרשים על נמל אשדוד, כאשר העבודות עליו יתחילו כבר בעוד חצי שנה בפרויקט שיקרא "קריית הספורט". החדשות הטובות לקבוצה של ג'קי בן זקן הן שכבר בעוד כחודשיים תוכל מ.ס אשדוד להתחיל את ההכנות לעונה הבאה במגרש האימונים החדש שבמתחם.

בינואר הקרוב יתחילו באשדוד את בנייתו של הקומפלקס העצום, שהושקעו בו לא פחות מ-600 מיליון שקלים והוא יכיל בתוכו אצטדיון ענק ומרשים המתאים לקבוצת צמרת בליגת העל ובו כמעט 20 אלף מושבים, היכל ארנה רב תכליתית, שתשמש בין היתר גם להתעמלות אומנותית ואירועי ספורט, בריכה אולימפית ומגרשי אימונים בהם יהיו טריבונות וחדרי הלבשה חדשים שישרתו את מ.ס אשדוד.

בעוד בניית האצטדיון, שעלותו מוערכת בכ-350 מיליון שקלים, תצא לדרך רק בינואר הקרוב, מתחם האימונים כבר החל להיבנות ומגרשי האימון יהיו מוכנים לשימוש וישרתו את מ.ס אשדוד החל מהקיץ הקרוב. הבריכה האולימפית, מנגד, תהיה מוכנה תוך שנתיים. יש לציין כי בניית האצטדיון הייתה אמורה להיות בעיצומה בימים אלו, אך בשל עתירה שהוגשה התעכבו הדברים והאצטדיון יהיה מוכן רק ב-2023 במקום 2022. אצטדיון הי"א, למי שתהה, ייהרס ובמקומו תבנה שכונות מגורים.

באשר להגעה למתחם, תכנון האצטדיון מעודד הגעה בתחבורה ציבורית. יוקמו מתחמי הסעות מהרכבת הדרומית, אזורי החוף, מתחם הביג ועוד תחנות בעיר מהן יצאו הסעות ייעודיות שיאספו אוהדים. בעתיד מתוכננת גם תחנת רכבת בנמל, כך שכאשר יהיה משחק מול הקבוצות מחיפה למשל, יוכלו האוהדים להגיע בקלות הישר אל תוך מתחם קריית הספורט.

לצערן של שאר קבוצות הספורט בעיר, נכון לרגע זה נראה כי רק מ.ס אשדוד תהנה מהמתחם, שכן, לטענת רשות הספורט בעיריית אשדוד, בשל כמות המבנים המועטה ביחס לקבוצות הכדורגל שבעיר, קבוצות הילדים, הנוער והקבוצות המשחקות בליגה א' ו-ב' ימשיכו להתאמן במגרשים הסינטטיים שגם הם ישודרגו בעתיד. בקריית הספורט מתוכננות להתאמן רק שתי קבוצות - מ.ס אשדוד ואולי גם אדומים אשדוד, אם יעפילו לליגה הלאומית.

יורם אסרף, מנכ"ל רשות הספורט בעיריית אשדוד סיפר לערוץ הספורט על המתחם: "קריית ספורט בעיר משנה את תפיסת החוויה של הפעילות הספורטיבית מהקצה אל הקצה. יהיו במתחם הזה לא רק מבנים ענקיים שהם בית לספורט, אלא גם חוויה. יהיו לצד מתקני הספורט מזנונים וחנויות לציוד ואביזרי ספורט ושטח ירוק גדול שיהיה אפשר לתפוס בו צל עם שולחן יפה וליהנות ממתקנים קטנים כמו סל לשניים על שניים, קירות טיפוס, מתחם נינג'ה והרבה מתחמים קטנים שיתנו מענה רחב".

על האצטדיון עצמו סיפר אסרף: "האצטדיון שלנו יהיה יותר גדול מזה של ב"ש ונתניה, הוא יהיה אצטדיון מרהיב. התכנון שלו מכיל את הפקת הלקחים מכל אצטדיוני הכדורגל שהוקמו בעשור האחרון, החל מחיפה, דרך נתניה ועד פתח תקווה. תהיה אליו הגעה נוחה מאוד, כניסה והושבה חלקה, רחבה בקומה השנייה שיכולה להפוך לנקודות מפגש וכמובן גם מתחם VIP, חדרי צפייה ומתחם אירועים".

"בפרויקט הזה השקיעה עיריית אשדוד מכיסה סכום המוערך בכ-250 מיליון שקלים", סיפר המנכ"ל, "העיר אשדוד משקיעה בתמיכות ישירות לאגודות הספורט בעיר כ-20 מיליון שקלים מדי שנה החל מכדורסל, דרך כדורגל וג'ודו ועד הרמת משקולות ומשקיעה עוד 10 מיליון שקלים בתחזוקת המתקנים בעיר. אין לזה אח ורע במדינה. אף עיר לא תומכת בספורט בצורה כזאת. יש לנו היום כבר חמישה נציגים אולימפיים שקיבלו את הקריטריון לטוקיו, אין עוד עיר כזאת", הוסיף בגאווה.