הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"שלוש שנים ווילי התעלם, שלא יתקשר כעת לרפאלוב"

דודו דהאן, סוכנו של הכוכב, מאס ביחס של מאמן הנבחרת. וגם: תחילת המו"מ עם אנדרלכט ("קומפאני אמר 'אני מתקשר כמקצוען למקצוען'") וזעם הקהל ("בטירוף לשחק, כמו ילד")

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.04.21 - 19:15
תחילת כתבה

ליאור רפאלוב היה חזק בכותרות בשבוע האחרון, בעיקר סביב חתימתו המרשימה באנדרלכט. אך על המעבר המרשים למועדון הפאר הבלגי ממשיכה להעיב אחת השאלות הגדולות הכדורגל הישראלי בשנים האחרונות - אי זימונו של שחקן השנה בבלגיה לסגל נבחרת ישראל. סוכנו של רפאלוב, דודו דהאן, התראיין ל"מגרש פתוח" והפציר בפני מאמן הנבחרת, ווילי ריטנשטיינר: "אל תזמן אותו".

הסוכן בחר לפנות לאוסטרי באופן ישיר, ובאנגלית. "ווילי, בבקשה חבר, אל תזמן את ליאור. התעלמת ממנו בשלוש השנים האחרונות והרמה שלו רק ממשיכה לעלות, אז יתכן שאתה נותן לו מוטיבציה להשתפר. בבקשה אל תזמן אותו", אמר דהאן באופן נחרץ.

מעבר לסאגת חסרונו של רפאלוב בנבחרת, הסיפור הגדול של השבוע האחרון היה חתימתו באנדרלכט. "זו עסקה שלא נבנתה לאורך הרבה זמן", פתח דהאן וחשף את מאחורי הקלעים של המעבר המרתק, "זה לא שלא היו לנו הצעות, אבל מפאת כבוד שרכשנו לאנטוורפן, סירבנו לנהל מו"מ אמיתי. הכוונה היתה לנהל מו"מ בכדי לחתום, לכן ליאור לא היה מעורב בשום פרט מאז ינואר", אמר הסוכן.

דהאן הוסיף לגביי אי אלו הצעות שקיבל הקשר. "קיבלנו לא מעט הצעות מהארץ, בלגיה והיתה גם הצעה גדולה ומפתה מה-MLS ששקלנו מאוד בחיוב. ליאור חשב שימשיך באנטוורפן, אבל ברגע שהשתהו לא הייתה ברירה ועשיתי את מה שהייתי צריך לעשות. לא היתה שום הצעה מהם עד שאנדרלכט נכנסו לתמונה".

הסוכן המשיך: "ברגע שאנדרלכט פנו ואמרו לאנטוורפן שהם מנהלים מו"מ עם ליאור, כנראה שזה גרם להם להתעורר. הם פנו אלינו בצורה פוסיטיבית ואמרו שיקבלו כל הצעה שנבקש, וגם הציעו סכום שהיה קשה לסרב לו. אבל לצערם נתנו את המילה לאנדרלכט ואנחנו אנשים שיודעים לעמוד במילה שלנו".

על השאלה האם רפאלוב מוטרד מתגובת הקהל של אנטוורפן שעשוי למחות כנגדו, ענה דהאן: "גם עכשיו אוהבים אותו. ב-48 השעות הקרובות ישמעו את הגרסה שלנו ויבינו שמדובר פה בבחור שהיה סופר הגון וישר". בהקשר לטענות לגביהן ישנה חוסר ספורטיביות באשר לשיתופו בשלב הפלייאוף, שכן שתי הקבוצות מתחרות על המקום במוקדמות ליגת האלופות, ענה הסוכן: "אם המועדונים יחליטו לשבת ביניהם ולהגיע לסיכום ג'נטלמני שלא ישחק בפלייאוף והם יסתדרו ביניהם, אין בעיה. משיחה עם ליאור, הוא בטירוף לשחק, הוא בהתלהבות של ילד קטן שרוצה לשחק".

דהאן שיתף על ההצעה שקיבל השחקן שלו מבית"ר ירושלים. "אי אפשר היה לפסול את ההצעות שקיבלנו מישראל. היו 3-4 כאלו, אבל הטובה ביותר היתה הצעה יוצאת דופן מבית"ר ירושלים, לא פסלנו אותה. לשמחתי ליאור היה טוב בכל משחק והשפיע, ובבלגיה כל הגדולות פנו אלינו", סיפר הסוכן וחשף את הרגע בו רפאלוב קיבל את הטלפון ממאמנה של אנדרלכט, וינסנט קומפאני: "ברגע שהוא דיבר עם ליאור ואמר לו 'אני מדבר אליך כמקצוען למקצוען', זה עשה את ההבדל. ליאור התרשם מהחזון שלו, זה הולך להיות שידוך מוצלח".