לעלות, זה מה שנותר: על עתידו של גבי קניקובסקי

שנה לפני תום חוזהו ואחרי עונת השיא בקריירה, כוכב נתניה עומד לפני צומת דרכים. היהלומים רוצים שיאריך חוזה, הוא רוצה אירופה וחיפה עוקבת מהצד. עושים סדר בנוגע לעתידו של הקשר, כולל החיפושים אחרי קבוצה עבורו בגרמניה ותג המחיר שנקבע לו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.05.21 - 12:50
תחילת כתבה

גבי קניקובסקי צפוי להפוך לאחד מהשחקנים הכי מדוברים בכדורגל הישראלי בקיץ הקרוב. הכוכב בן ה-23 של מכבי נתניה חווה את עונת השיא בקריירה שלו עם 9 שערים ו-9 בישולים, וכעת נמצא לפני נקודת מפנה בקריירה שלו.

בעונה הבאה הוא יסיים את חוזהו במכבי נתניה, שרוצה שיישאר, אך מבינה שאם הוא לא יאריך את חוזהו, היא עלולה להפסיד סכום משמעותי ממכירה עתידית שלו. מן העבר השני, קניקובסקי שואף לצאת לחו"ל, ולכן הארכת חוזהו עלולה לעכב את היציאה לחו"ל, כשברקע מכבי חיפה מעוניינת בשירותיו. אז איפה נמצא עתידו של קניקובסקי, נכון לעכשיו? ננסה לעשות סדר.

ראשית, קניקובסקי לא ימהר לחתום על הארכת חוזה. השחקן שיסיים בקיץ הבא חוזה ונמצא בעונה חלומית מבחינת סטטיסטיקה אישית של שערים ובישולים, מעדיף למצות את האופציות בחו"ל ומבין ששנת סיום חוזהו היא הזדמנות טובה לכך. בנתניה רוצים למכור אותו בסכום שיהיה רווחי למועדון או להחתים אותו על חוזה חדש וארוך, כדי למנוע מצב שהוא יעזוב ללא תמורה.

על פי התכנית, אם נתניה לא תצליח למכור את השחקן בקיץ הקרוב, יוצע לו חוזה ארוך טווח עם סעיף יציאה ברור לחו"ל. "גבי הגיע למכבי נתניה וחתם לארבע עונות. בשנה האחרונה נעשים נסיונות להגיע להסכמות חדשות על חוזה חדש, בשלב זה ללא הצלחה, כשברור לשני הצדדים שהסכם כזה ייחתם תמורת סעיף יציאה לחו"ל", הבעלים אייל סגל כתב לאוהדים בפייסבוק מוקדם יותר השנה, "נכון להיום, המועדון לא ניהל מו"מ למכירת השחקן, לא מול קבוצות מחו"ל ובטח ובטח לא מול קבוצות בישראל". 

הקשר המצטיין מצדו לא הסתיר את השאיפות שלו: "ברור שאני רוצה להתקדם, במכבי נתניה או כל מקום אחר, אני רוצה ללכת ולהתפתח כשחקן זה דבר ראשון, עוד פעם לא יודע מה התוכניות לגביי עוד נצטרך להחליט כשתסתיים העונה. בכל מקרה המעבר לחו"ל זה לא רק תלוי בי. אני רוצה להתקדם החלום להיות בנבחרת ישראל כמו של כל שחקן והזמן יגיע".

הערכה היא שתג המחיר שירצה את נתניה בנוגע לשחרורו עומד על 1.5 מיליון יורו, כשסוכניו מחפשים לו קבוצה בחו"ל. גם במכבי חיפה הביעו עניין בקשר ועשויים להציע עסקת רכישה שתכלול גם העברת שחקנים לנתניה (בדומה לעסקת חזיזה ואשכנזי). יחד עם זאת, קניקובסקי מבין שבחיפה הוא לא יהיה כינור ראשון ונתניה לא צפויה לאשר טרייד שכזה.

בכל מקרה, קניקובסקי פחות יבחר ביעד מתוך שיקול כלכלי, אלא כזה שהוא באמת יוכל לשחק בו ולהתקדם מקצועית. סוכנו של אלמוג כהן בגרמניה קיבל מנדט לחפש לו קבוצה בבונדסליגה, כך שייתכן שיהיו התפתחויות בגזרה הזו.

אז מה יעלה בגורל קניקובסקי? בקרוב מאוד נדע.