"בכדורגל הישראלי, צריך שהמאמן יחזיק קצר"

אטפלד, העונה של נתניה ושינוי התפקיד. אלמוג כהן בריאיון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.05.21 - 15:04
תחילת כתבה

במקביל להארכת החוזה של המאמן ריימונד אטפלד במכבי נתניה, קפטן הקבוצה אלמוג כהן עלה לתוכנית הרדיו של ערוץ הספורט, 5 באוויר, ודיבר על העונה של היהלומים תחת המאמן ההולנדי, החזרה לישראל, שינוי התפקיד ועוד.

"יש לנו מערכת יחסים טובה. בתחילת השנה היו סקפטיים לגבי מכבי נתניה והיו כאלה שהורידו אותנו ליגה", אמר כהן. "עשינו עונה טובה עם תחושה של החמצה, כי היינו כל העונה בפלייאוף העליון. התעלינו מעל הציפיות. שיחקנו את אותו כדורגל מתחיל העונה ועד היום. ריימונד מקבל את מה שמגיע לו".

הקפטן דיבר על האימונים תחת ההולנדי: "אימונים ארוכים, שניים ביום. הוא הביא שיטת אימון שלא פופולארית בארץ ולא הרבה עובדים ככה. שחקני נתניה הרגישו אינטנסיביות שהם לא הרגישו כל הקריירה. עשינו קפיצה מאוד גדולה. הרבה צעירים קיבלו הזדמנות ולקחו אותה. אנחנו רצים באימונים קילומטרז' מטורף. אם מסתכלים על תחילת העונה ואיפה שחשבו שנהיה, הפתענו הרבה מאוד אנשים. לצערי במצב של הכדורגל הישראלי, צריך שהמאמן יחזיק קצר".

כהן נשאל על החזרה הראשונה לישראל, לעומת החזרה לנתניה: "באתי בראש הרבה יותר בוגר ומבין. בהפועל ת"א הייתי סוג של ילד. יצאתי בגיל 20 לגרמניה ובארץ הרגשתי שאני מוריד את הרגל מהגז וקיבלתי סטירה. בנתניה עשיתי משחקים טובים. השנה אני עושה עונה מצוינת בתור בלם. אני לא מוריד את הרגל מהגז".

"50 אחוז היה החלק המשפחתי, 25 אחוז היה אייל סגל", המשיך הבלם/קשר. "הייתי איתו בקשר אחרי שעזבתי את נתניה וגם התמיכה של האוהדים עשתה את שלה. קיצצתי הכי הרבה מכולם בקורונה. היו לי הצעות בהרבה יותר כסף. כל פעם שהיו צריכים להראות שאני צריך לשחק בשביל כסף, הראיתי שאני לא משחק בשביל כסף".

על שינוי התפקוד אמר: "אני מרגיש טוב בתור בלם. אני מבין מה ריימונד דורש מהבלמים. הבלמים הם הכי חשובים בקבוצה אצל ריימונד ואני מביא את כל היכולות שלי לביטוי".

בשלב זה, כהן דיבר על הביקורת שסופג ווילי רוטנשטיינר בנבחרת: "אני יכול להבין כל ביקורת. יש אנשים שמתפרנסים מביקורת. שחקן צריך להבין שלא כל הזמן מדברים עליך טוב. לפעמים צריך לשתוק ולקבל את הביקורת. יש פה חוסר פרופורציות וחוסר הבנה. זה חוסר הבנה לחשוב שדנמרק יעמדו על החצי ואתה תחליט מתי תשים גול".

על אירועי מירון: "יש במדינה שנאת חינם על כולם, צריך להכיל ולהבין את אחד השני ולא תמיד לדבר. זה המסר הכי חזק שאפשר להעביר".