חוגג: "אוהדי הפועל שונאים את בית"ר פחות מלה פמיליה"

הבעלים משה חוגג הגיע ל"אולפן הלילה" ושלח מסר: "אם לא נחתוך את האויב מבפנים, 'לה פמיליה', בית"ר תגמור כמו הפועל פתח תקווה". על העונה הבאה: "שואפים להביא מאמן זר, רוצים יותר מחויבות בקבוצה, שחקנים לא מעריכים את החולצה". הראיון המלא בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.05.21 - 08:29
תחילת כתבה

משה חוגג יצא מסמי עופר עם בטן מלאה - ולא בגלל הכדורגל. הקללות שספג בעלי בית"ר ירושלים במשחק אמש (שני), בו נוצחו הירושלמים 3:1 מול הפועל חיפה, הותירו אותו כעוס, והוא הגיע ל"אולפן הלילה" בערוץ הספורט במטרה אחת מרכזית: הכרזת מלחמה על ארגון האוהדים "לה פמיליה". "האויב מבפנים", כינה את ארגון האוהדים הקיצוני, ואף טען: "הם לא ידרכו יותר באצטדיון טדי".

ראשית, חוגג שחזר את החוויה שלו באצטדיון החיפאי: "אני מתבייש שמביאים ילדים לאצטדיון באווירה הזאת. זה התחיל בקללות אליי, שזה לא מעניין... אחר כך זה עבר לקללות לשופטת האמיצה (ספיר ברמן), שהצדעתי לה. כל העולם בא לראות אותה, ואנחנו נופלים במלכודת המטומטמת הזאת. משם, הם עברו לקלל את אשתי, ואז את בתי בת ה-4. זה פשוט בזוי ומכוער. לא מבין איך אנשים אומרים דבר כזה על ילדה".

"אם בית"ר לא תחתוך את האויב מבפנים, לה פמיליה, היא תגמור כמו הפועל פתח תקווה. יש פה מלחמה לטובת הכדורגל הישראלי ולטובת בית"ר, המועדון צריך את זה. לה פמיליה הם לא אוהדים. הם לא רואים את המשחק בכלל, כל מה שמעניין אותם זה לקדם אג'נדות גזעניות ואלימות. לה פמיליה זה לא בית"ר. הם גרמו למועדון נזקים ישירים של מיליוני שקלים - משרלרואה ולאורך כל השנים. אפילו אוהדי הפועל תל אביב שונאים את בית"ר פחות מלה פמיליה".

בהמשך, עבר גם לפסים מעשיים: "שכרתי את עו"ד עמית חדד, ויחד עם רוני מוסון נוביל תביעה ענקית מול כל ראשי לה פמיליה. אנחנו מכירים את האנשים בכתובות, בשמות, נגיע לחיים שלהם, נרחיק אותם, נתבע אותם. הם לא יכנסו יותר לאצטדיון. הם לא ידרכו יותר בטדי". האם הוא חושש אישית? "הם לא מנסים להגיע אליי פיזית, הם מדברים 'פקה פקה' ביציע, פוגעים בתדמית של המועדון, אבל אני לא מפחד מהם".

בהמשך, חוגג התייחס גם לסוגייה המקצועית: בית"ר תסיים את אחת העונות החלשות בתולדות המועדון, עם תשעה ניצחונות בלבד, וכשהיא במקום העשירי - רחוק מאוד מהצמרת אליה כיוונה בתחילת העונה. הבעלים הבטיח: בעונה הבאה, הדברים ייראו אחרת. "אנחנו לא יכולים לקחת אליפות, אבל מקומנו בצמרת. בשנה הבאה נתקן. אבל בשביל זה אנחנו צריכים תשתית חזקה, מחלקות נוער, וקהל שיכול להגיע בלי חששות".

באשר למאמן הוסיף: "אביא מאמן כשארגיש שלם, לא דקה אחת פחות. אתמול הציעו לי מאמן, ואמרו לי להחליט תוך 24 שעות. אמרתי להם: 'תתקדמו'. אני לא נעול במאה אחוז, אבל למאמן זר שלא מעורבב עם הסוכנים והתקשורת יש יתרון. אנחנו שואפים להביא זר, אבל אם יהיה מישהו מתאים - אז נביא ישראלי".

אבל לפני הקומות הגבוהות, חוגג גם פנה אל השחקנים: "אנחנו מאוד מאוכזבים מהלחימה הלא קיימת שלהם. הקהל רוצה קודם כל מחויבות ונשמה, ויש מעט מאוד שחקנים שנותנים את זה. נעבוד על האופי. שהשחקנים לא יהיו כאלה שלא רצים, או שרצים בשבילם. רוב השחקנים לא מעריכים מספיק את החולצה של בית"ר, ואני מקווה שחלקם לא ימשיך בעונה הבאה".