חיפה או אירופה? צומת הדרכים של נחמיאס

הבלם הוצע לגדולות, אך חושב על חו"ל. גם ק"ש עדיין בתמונה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  05.05.21 - 08:44
תחילת כתבה

בגיל 20 בלבד, הפך בלמה של עירוני ק"ש, עידן נחמיאס, לשחקן הרכב בליגת העל; בגיל 22, הוא כבר קיבל את סרט הקפטן; ולפני קצת יותר מחצי שנה הוא לבש לראשונה את מדי הנבחרת הבוגרת במשחק נגד סלובקיה. כעת, מי שסומן כפוטנציאל מגיל צעיר לאחד הבלמים הטובים בליגה ניצב בפני צומת מרכזית להמשך הקריירה שלו.

נחמיאס מסיים חוזה במועדון נעוריו, עירוני ק"ש, והיה יכול כבר בינואר לסגור ביעד אחר לקיץ. הוא הוצע לקבוצות הגדולות בישראל וביניהן מכבי חיפה. במידה שנחמיאס אכן יעזוב לטובת קבוצת מישראל, המרוויחה הגדולה תהיה ק"ש - שתזכה לדמי השבחה וקיימת הערכה שתסכים להיכנס למו"מ בנוגע לגובה דמי ההשבחה.

האפשרות הפחות אטרקטיבית עבור ק"ש היא שנחמיאס יחתום בקבוצה מחו"ל ובמידה שישחק במדיה במשך עונה שלמה, הקבוצה הצפונית לא תהיה זכאית לדמי השבחה. ואכן, נחמיאס הבהיר לקרוביו כי בכוונתו לבצע דריסת רגל באחת הקבוצות באירופה החושקות בשירותיו. כפי שפורסם בערוץ הספורט, זולטא וארגם, גנט, סטנדרד ליאז' ולגיה ורשה הביעו בו עניין.

נחמיאס זוכה בק"ש להערכה מקצועית ואישית ויש רצון להאריך את חוזהו ולשדרגו. עוד לא ברור אם יסכים למתווה או שינצל את הסיטואציה בכדי לחתום בחו"ל כשחקן חופשי. לא מן הנמנע כי אם ק"ש תוריד בדמי ההשבחה, קבוצות ישראליות - וחיפה ביניהן - עשויות להיכנס לתמונה בנוגע לבלם.