משה חוגג קיבל איומים על חייו ויפנה למשטרה

אוהדי בית"ר ירושלים נוספים ייעצרו. וגם: ההכנות לעונה הבאה

תומר לוי
תומר לוי  09.05.21 - 13:50
תחילת כתבה

בבית"ר ירושלים ממשיכים להתעסק בכל הנושא של האוהדים המורחקים. ההערכה היא שתומכים נוספים של הקבוצה ייעצרו במהלך הימים הקרובים לאחר שנעשה שימוש בארבע מצלמות אבטחה מיוחדות באצטדיון טדי, שהונחו על מנת לקלוט את אותם אנשים ששרים שירים גזעניים. כך גם נתפסו אותם שלושה שאמורים להגיע היום (ראשון) להארכת מעצר, ונגדם גם יוגשו תביעות אזרחיות על ידי משה חוגג והמועדון. מלבד זאת, בשעות האחרונות חוגג קיבל איומים על חייו ברשת החברתית שהתקבלו מפרופילים פיקטיביים ויגיש אותם לטיפולה של משטרת ישראל.

בקבוצה מרוצים מאוד גם מההחלטה התקדימית של בית המשפט, שלא אישר את צו המניעה של ראשי 'לה פמיליה' ואישר את ההרחקה של חברי הארגון מהמגרשים. זאת תהיה שיטת העבודה מעתה של בית"ר ירושלים - שימוש במצלמות כדי לזהות אוהדים, איסוף החומר והגשת התביעות האזרחיות - כל זה יעלה סדר גודל של 100 אלף ש"ח. במקביל כמובן ימשיכו ההליכים הפליליים הנדרשים.

כמובן שבקבוצה גם מתעסקים לא מעט בנושאים מקצועיים ובתכנוני הסגל לעונה הבאה. אחד השחקנים היותר מדוברים בהקשר הזה הוא אלירן עטר, שלא שיחק אתמול בניצחון של בית"ר על בני סכנין. יוסי מזרחי התייחס לכך: "אלירן הוא גבר שבגברים, כשהקבוצה הייתה צריכה אותו במאבקי ההישרדות הוא תמיד היה שם. מי שלא יודע, עטר על כדורים כבר מעל חודש, סובל מפציעה טורדנית במפשעה. עכשיו כשהבטחנו את ההישארות, החלטנו לתת לו מנוחה. אני לפחות לא שמעתי אף אחד מההנהלה של בית"ר אומר לי 'אל תכניס אותו' או 'אל תתן לו לשחק' רק בגלל עניין ה-16 שערים ובישולים שמקנה לו חוזה לעונה נוספת".

עם זאת, וכפי שפרסמנו כאן באתר ערוץ הספורט ביום שישי, בסביבתו של עטר טוענים שהוא כן היה יכול לקחת חלק בהתמודדות אמש וקיימת הערכה שבבית"ר נמנעים מלהציע לו חוזה לעונה הבאה.

שחקנים בקבוצה החמיאו מאוד לאורי מגבו: "זה בדיוק מסוג השחקנים שחוגג צריך להחתים בבית"ר. זה בדיוק מסוג השחקנים עם האופי שכן צריכים להיות פה בעונה הבאה". המגן סיים חוזה, וכמו עידן ורד עדיין לא קיבל הצעה רשמית להמשיך במועדון לעונה הבאה. כמו כן, ההערכה היא שבסופו של דבר התקציב של בית"ר ייסגר על 40 מיליון ש"ח וכבר בשבוע הבא נושא המאמן אמור לתפוס תאוצה. ככל הנראה עד סוף החודש ימונה מאמן, כשכרגע הדגש הוא על מאמן זר.

בעניין אחר, ירדן שועה, שהיה אחד המצטיינים בניצחון אתמול, גם כן היה אחד מנושאי השיחה העיקריים. בקבוצה אמרו עליו: "זה רק מראה כמה הפוטנציאל שלו גדול, אבל אם הוא לא ישפר את המדדים שלו בשנה הבאה, זה לא יעזור. כישרון לבד לא יביא אותו לשום מקום".

לקראת המשחק האחרון של בית"ר לעונת 2020/21 מול הפועל חדרה, הקבוצה תגיע עם סגל עוד יותר חסר, כאשר בנוסף לשחקנים שהיו גם ככה פצועים ונעדרים, כעת גם אופיר קריאף מורחק וסיים למעשה את העונה, וגם עידן ורד סוחב צהובים ולא יוכל לשחק. לגבי ההרחקה של קריאף אומרים בקבוצה: "אנחנו לא יודעים בדיוק מה הקוון שמע, לפעמים צריך להפעיל שיקול דעת ולא להתייחס לכל דבר שיוצא מפה של שחקן".