כץ נותן לעצמו ציון: "עשיתי את כל ההחלטות הנכונות"

בעלי הפועל חיפה סיפק מונולוג פיוטי אחרי הניצחון על הפועל כפר סבא. וגם: ההכנה לעונה הבאה

גיל לוין
גיל לוין  09.05.21 - 10:27
תחילת כתבה

הפועל חיפה חגגה אמש (שבת) ניצחון בית שלישי ברציפות, במשחק מרובה שערים שהסתיים ב-2:3 מול היורדת הטרייה, הפועל כפר סבא. לאור העובדה שלא היה למשחק חשיבות מקצועית גדולה, אלישע לוי ניצל את המעמד על מנת לתת לשחקנים שונים הזדמנות, רגע לפני שהוא יחל לבנות את הקבוצה שלו לעונה הבאה.

תומר אלטמן, מוחמד דראושה, גיא משפתי ועדן בן בסט - כל אלה היו אמש תחת זכוכית המגדלת של המאמן, כאשר במועדון כבר הצהירו שהם לא מעוניינים לבצע שינויים גדולים ולשמור על השלד הקיים. יואב כץ סיפר: "חתמנו על הסכם לשנתיים מול רשת הביטחון ולכן התקציב ישאר זהה לעונה הקודמת".

על בניית הסגל אמר: "מאוד הייתי רוצה לראות את בן בסט גם בעונה הבאה ולאפשר לו להפוך לשיאן ההופעות, אבל אנחנו עדיין מנהלים משא ומתן על שכרו. גם לגיא משפתי היה אתמול משחק טוב ואני הייתי רוצה שישאר, אבל צריך שניים לטנגו וזה תלוי באלישע. באשר לעידו שחר ורוסלן ברסקי, במכבי ת"א יודעים שאנחנו מאוד רוצים אותם, אבל הם יזמנו אותם בחזרה לקריית שלום בקיץ ורק אז יקבלו החלטה לגביהם".

באשר ליהב גורפינקל, למגן השמאלי אמנם חוזה לעונה הבאה והוא נמנע מלהיכנס למשא ומתן מול הפועל חיפה, מאחר והוא מחכה להצעות מאירופה. חנן ממן, אשר התפשר בשכרו במהלך העונה החולפת בשל קיצוצי ומגבלות הקורונה, עתיד לקבל שדרוג לחוזהו ולהמשיך להיות שחקן מרכזי במועדון גם בעונה הבאה.

יואב כץ ביקש להבהיר: "בדרך כלל אני נותן פידבקים לקבוצה אחרי המשחק, אבל הפעם אני רוצה לתת לעצמי ציון, כשאני חושב שעשיתי את כל ההחלטות הנכונות. זאת הייתה השנה וחצי הכי קשה שלי בניהול המועדון מאחר ולא הייתי בארץ. בכל זאת, ההחתמה של חנן ממן, יהב גורפינקל, רוסלן ברסקי, קייס גאנם עד שנפצע, אלון תורג'מן וכמובן גם מינויו של אלישע - היו מוצלחות. אני בטוח שעשיתי את כל ההחלטות הנכונות".

בגזרת הרכש במועדון מתכוונים לצרף שוער נוסף על מקומו של יסמין בוריץ', בחלק ההגנתי אביב סולומון על הכוונת במידה וגורפינקל אכן יעזוב ובחלק ההתקפי בוחנים את לוואגה קיזיטו אשר יסיים את דרכו בכפר סבא. כמו כן על אף שוויליאם אגאדה ממשיך להציג יכולת טובה, השחקן לא צפוי להמשיך במועדון בעונה הבאה, כל עוד אלו לא יצליחו להגיע לתוואי רכישה מוסכם מול הפועל ירושלים הדורשת כ-800 אלף ש"ח, סכום אותו כץ לא מוכן לשלם.