עד מיץ': הקשר שנשאר בין שחקני מכבי ת"א לאצילי

ההודעות העוקצות לפני משחקים, המחמאות ("הוא שובר שוויון") והעמדה של גולדהאר. למרות שעזב ליריבה, קשר חיפה לא שכח את התמיכה מחבריו לשעבר. הסיפור מבפנים

תומר לוי
תומר לוי  09.05.21 - 13:06
תחילת כתבה

לפני משחק העונה האחרון, הוצף הווטסאפ של עומר אצילי בהודעות. לא, לא מדובר בהודעות מאוהדי מכבי חיפה המבקשים שישבור את הנאחס וינצח סוף סוף את מכבי ת"א, אלא דווקא משחקן צהוב. חבר שלו לשעבר בקבוצה. "ננצח אתכם בטוח. זה שלנו", היה הרוח הכללית של ההודעות. אצילי אמנם כבר לא חלק ממכבי ת"א, אבל חברים מאז נשארו. אצילי לא הגיב, אבל הבטיח: אני אראה לו על המגרש.

אז אצילי אולי לא כבש ב-1:1 בסמי עופר בפלייאוף, אבל ייתכן מאוד שהוא ה-MVP, השחקן בעל המשמעות הגדולה ביותר עבור מכבי חיפה, העונה. לא רק בגלל חמשת השערים ושמונת הבישולים, כולל כמה שהצליחו לפתוח הגנות צפופות, אלא בגלל מה שחסר למכבי ת"א עם העזיבה שלו.

אצילי ודור מיכה היה בין שני השחקנים הכי משמעותיים בחדר ההלבשה הצהוב, וגם מהאהובים בקבוצה. לאחר התפוצצות הפרשה בה השניים היו חשודים בקיום יחסי מין עם קטינות (והסתיימה ללא כתב אישום), הם זכו לתמיכה מהחברים שלהם לקבוצה, במיוחד לאחר שהיה ברור כי לא היה מדובר בעבירה פלילית. הם לא אהבו את ההחלטה על ההשעיה, וגם טוענים בפני כי השניים היו צריכים להיות לפחות חלק מחגיגות האליפות.

בשיאה של הפרשה החברים ממכבי ת"א הגיעו לבתים של אצילי ומיכה ותמכו בהם בשעות הקשות. מערכת היחסים הקרובה של חלק גדול מהשחקנים נותרה עד היום, כפי שניתן להבין לפי ההודעות לאצילי לפני משחקים. גם בצד המקצועי אין ספק שאם השניים היו נשארים במכבי ת"א, הקבוצה היתה מרוויחה מכך. גם המאמן לשעבר ולדימיר איביץ' טען בזמנו כי אם הם ייצאו זכאים מבחינה פלילית, הוא לא רואה סיבה שהם לא יחזרו. זה, כידוע, לא קרה.

במכבי ת"א לא מופתעים מההצלחה של אצילי במכבי חיפה. "ברור לנו שהוא שובר שוויון והיה ברור שהוא יגיע לקבוצה גדולה והוא יראה את זה. לאף אחד מהשחקנים לא היה ספק, לא אצלנו ולא בצוות המקצועי", אומרים שחקנים. אבל ההחלטה לשחרר את אצילי, כידוע, לא התקבלה על ידי השחקנים וגם לא על ידי הצוות המקצועי. אפילו ההנהלה לא היתה מעורבת, אלא אך ורק על ידי הבעלים מיץ' גולדהאר.

למרות שהתוצאה יכולה להיות בסופו של דבר אובדן האליפות, גולדהאר, צריך להגיד בצורה כנה, לא מכה על חטא. הוא משוכנע בדרכו ולא היה עושה שום דבר אחרת. הוא גם היחיד מבין אנשי מכבי ת"א שלא שוחח עם השניים מאז שהתפוצצה הפרשה. מבחינתו, המוסריות גברה על הכל, כולל השאיפה למצוינות.

סביר להניח שעברה לגולדהאר ולמכבי ת"א בראש האפשרות שאצילי, מיכה או שניהם ינחתו בסופו של דבר בחיפה. אם זה ייגמר באליפות, זה בוודאי יצבוט לשחקנים ולחלק מהצוות המקצועי, שאוהב מאוד את השחקנים. באותה נשימה, צריך להגיד שהבעלים קיבל את ההחלטה בלב שלם ולא מצטער או מסתכל לאחור. ההיסטוריה תשפוט אם פעל נכונה.