צפו: התחזית של אייל ברקוביץ' למשחק העונה

מי תזכה באליפות ומי תנצח הערב? הקוסם ב"שער השבת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.05.21 - 13:27
תחילת כתבה

הכדורגל הישראלי יעצור הערב את נשימתו (ראשון, 20:30) למשך 90 דקות כשמכבי תל אביב תארח את מכבי חיפה למשחק העונה, שלדעת רבים עשוי להיות מכריע במירוץ לאליפות (שידור ישיר ב-5SPORT). עם זאת, אייל ברקוביץ' ששיחק בשתי הקבוצות, חושב שזהות האלופה ברורה גם בלי קשר לתוצאה בקרב הצמרת.

"מתי מכבי חיפה ניצחה בפעם האחרונה את מכבי ת"א?", טען הקוסם באולפן הלילה של ערוץ הספורט. "אני לא רואה את זה קורה הפעם, אבל אני חושב שמכבי חיפה ראויה לקחת אליפות השנה. היא קבוצה הרבה יותר טובה, יותר יצירתית, יותר יפה, יותר אטרקטיבית ויותר הכל. אבל היא לא מנצחת את מכבי ת"א ואני גם לא רואה אותה עושה את זה עכשיו. ההימור שלי הוא שמכבי ת"א כן תנצח בבלומפילד, והמאבק יהיה עד הסוף, ומכבי חיפה תיקח אליפות. אבל זה יהיה בשיניים ועד הסוף. אל תשכחו שבלומפילד יהיה מלא באוהדים צהובים, וזה מאוד מאוד שונה מכל משחק שהיה עד עכשיו".

כוכב העבר החמיא למאמן הצהובים: "פטריק ואן לוון עשה פה הישג מדהים. אני לא זוכר הצלחה של ריצה באירופה, לא פה בישראל, של אחוזי הצלחה כאלה גבוהים. הוא הפסיד במשחק ועשה תיקו אחד, וכבר אומרים שלא יודעים אם הוא מאמן. אני אומר לכם שלא היה פה הישג כזה של מאמן הרבה מאוד שנים. הוא עשה פה עונה מטורפת אחרי שמכבי ת"א פתחה אותה בצורה קטסרטופלית. קיבעון? ככה זה בשיטה ההולנדית, היא מאוד מקובעת. במחלקת הנוער של מכבי ת"א, כולם משחקים באותה שיטה ובאותו סגנון".

והאם בשיטה שלו ואן לוון יוכל לנצח את היריבה בירוק? לברקו אין ספק: "כן, ואני רוצה להוסיף שמכבי ת"א משחקת כבר כמה חודשים בלי יונתן כהן, אייל גולסה דן גלזר ולפעמים בלי שרן ייני ואיתן  טיבי. חבר'ה, מכבי ת"א עם פטריק ואן לוון עשתה הישג מדהים בשנה קשה שלה. היא פתחה רע מאוד, החליפה מאמנים וההכנה שלה לא הייתה טובה בגלל הקורונה".