הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דו קרב בלתי נשכח: המספרים של משחק העונה

הקאמבק של חיפה ופשיץ' שאוהב לראות ירוק. כל הנתונים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.05.21 - 21:34
תחילת כתבה

הכדורגל הישראלי עוצר את נשימתו: הערב, ה-9.5, עשוי להיות הערב שיכריע את גורל האליפות לעונת 2020/21. משחק אחד בין מכבי תל אביב למכבי חיפה יקבע, ככל הנראה, מי תסיים ראשונה בסוף הדרך הארוכה. לרגל המשחק החשוב, ניסינו לנתח אותו - דרך המספרים.

*הנתונים באדיבות מנהלת הליגות לכדורגל

-שיא אחד שנשבר הערב: מכבי תל אביב, עד הערב, הובילה בסך הכל בדקה אחת מול מכבי חיפה. הערב, היא בכל מקרה, תוסיף עוד מספר דקות משמעותי לרשימה.

-כמו כן, מדובר בשחזור כמעט מדויק של התסריט מהמשחק הראשון בין הקבוצות - רק הפוך: אז, מכבי חיפה עלתה ליתרון כפול אחרי שמונה דקות בלבד (!), ומכבי ת"א חזרה ל-2:2.

-בנוסף, אלכסנדר פשיץ' כבש את שערו השני העונה מול מכבי חיפה. הקודם? היה הפנדל בתוספת הזמן שהעניק למכבי ת"א ניצחון גורלי 1:2 על הירוקים, שצמצם את הפער לחמש נקודות בלבד (ולמעשה, פתח את מאבק האליפות).

-אם להסתמך על ההיסטוריה של המפגשים בין חיפה ות"א, לא מגיעים לנו הרבה שערים בחצי השני: עד כה, בשלושת המשחקים הקודמים - במחצית הראשונה הובקעו שישה מתשעת השערים שנכבשו בסך הכל.

- בצורת? בשלושת משחקי הליגה האחרונים מכבי ת"א כובשת בכל 15 ניסיונות הבקעה בממוצע, לעומת שער כל 7.5 ניסיונות הבקעה ב-29 משחקי הליגה הראשונים. היום היא כבשה עוד פעמיים.

- ההבטחה לשערים התקיימה: מכבי ת"א כבשה בכל אחד מעשרת משחקי הבית האחרונים וספגה בכל שמונת משחקי הבית האחרונים (כולל הערב).

 

לשבור את המסורת - ראש בראש מכבי ת"א ומכבי חיפה בסטטיסטיקה

- ניצחונה האחרון של מכבי חיפה על מכבי ת"א ב-24.1.18, אז היא הביסה את מכבי ת"א 0:3 בגביע המדינה

- מכבי חיפה לא ניצחה ב-16 מפגשי הליגה האחרונים בין הקבוצות - מכבי ת"א ניצחה 11 פעמים, חמישה מפגשים הסתיימו בתיקו. הפרש השערים: 12:30 לטובת מכבי ת"א.

-  מכבי חיפה לא הפסידה בששת משחקי החוץ האחרונים שלה במסגרת הליגה - 5 פעמים היא ניצחה, פעם אחת סיימה בתיקו

-מכבי ת"א ניצחה בשניים משבעת משחקי הליגה האחרונים: ארבע פעמים סיימה בתיקו ופעם אחת הפסידה.

-  מכבי ת"א לא הפסידה ב-15 משחקי הבית האחרונים שלה במסגרת הליגה: 10 ניצחונות ו-5 תוצאות תיקו.