הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"גם אני הייתי בהלם": הסיכום של בכר ל-2:2

המאמן משוכנע ש"לא הובטחה האליפות". אצילי ודוניו נפצעו

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  09.05.21 - 22:51
תחילת כתבה

היה שווה לחכות: אחרי כמה שנים נטולות מאבקי אליפויות, מכבי ת"א ומכבי חיפה סיפקו הערב (ראשון) משחק עונה כמו שכתוב בספר - אשר בסיומו, הירוקים חזרו מפיגור כפול ל-2:2 והתקרבו צעד נוסף להבטחת אליפות ראשונה מזה עשור.

"עם איך שהמשחק התפתח, התוצאה טובה", אמר ברק בכר בסיום. "לא נהיה חזירים. יכולנו להפוך, אבל יכולנו גם להפסיד. זו תוצאה טובה. לחזור מ-2:0 במשחק כה חשוב זה לא מובן מאליו. אתה יכול לתכנן את המשחק בכל מיני צורות ואז אתה חוטף גול וזה משבש את הכל, אבל הם חזרו כמו ווינרים למשחק. אליפות? איך לקחנו אליפות אם יש תשע נקודות בקופה ואנחנו ביתרון ארבע נקודות תסביר לי".

"ברור שזה הלם", סיפר בכר על תחילת המשחק. "במשחק כזה חשוב, לקבל שני גולים, זה לא היה כדורגל. גם החזרה זה לא שהיינו במשחק, אלא מעבירה - אבל אז נכנסנו למשחק. אני לוקח את האופי של השחקנים. בחצי השני המשחק התפתח טוב מבחינתנו, התיקו טוב לנו ושמרנו עליו. אין הרבה מה לעשות, גם אני הייתי בהלם ולא ציפיתי לפיגור מוקדם".

בכר המשיך בניתוח: "ניסינו להרגיע כי אף אחד לא ציפה לזה, זה אחד המשחקים החשובים של המועדון אולי בעשור האחרון. אפקט הקהל? זה לא משנה, זה קורה. אנחנו כמעט לא סופגים מקרנות ולצערי זה קרה בהתחלה. הייתה אווירה אדירה של שני הקהלים, היה משחק טוב. גם הקהל בבית נהנה מאוד מארבעת שערים".

על חצי גמר הגביע ברביעי אמר בכר: "אין דרך חזרה, זה משחק על כל הקופה. תיקו לא יכול להיות הפעם. נתכונן, יש לנו שלושה ימים. גם שם הקהל יהיה פקטור, יהיה שוויון בקהל. האווירה פה נותנת כבוד לכדורגל, היה כיף לראות את זה".

בין שער לבין אבוקה שנזרקה מהיציע, מכבי חיפה ספגה כמה מכות שייתכן שייכאבו לה בהמשך. הראשונה שבהן, היא פציעתו של עומר אצילי. הכוכב, שבישל את השער השני והעלה את מאזנו לתשעה בישולים ב-17 הופעות, נפגע בשריר הירך האחורי והוחלף בדקה ה-71 בצליעה וקיימת אפשרות שייעדר מחצי גמר הגביע מול מכבי ת"א ברביעי. מקווה שזו התכווצות ולא משהו אחר", אמר בכר בסיום.

לצידו של אצילי, מכבי חיפה ראתה גם את דוניו יוצא בעזרת אנשי הרפואה של הקבוצה בדקה ה-78 בצליעה. ואם לא די בכך, מוחמד אבו פאני ספג צהוב תשיעי וייעדר ממשחק הליגה מול אשדוד.

גם דולב חזיזה סיכם: "עשינו צעד מאוד חשוב, למרות איך שהתפתח המשחק. לא כך רצינו לפתוח אותו, אבל זה מראה על הקבוצה שבמשך התקופה שאני פה - רואים שהיא מורכבת מווינרים שרוצים לנצח לא משנה מה. לא פשוט לחזור פה מול איצטדיון מלא, יש קבוצות שלא היו חוזרות. הסתכלנו אחד לשני בעיניים וידענו שנחזור, זו תוצאה טובה".

כמו בכר, גם חזיזה נשאל על ההלם בפתיחה: "לא יודע מה קרה שם. נקלענו לפיגור די מהיר ממצב נייח, זה יכול לקרות בכדורגל. לא רוצים שזה יאפיין אותנו. אנחנו צריכים להסתכל למה זה קרה, כי בסופו של דבר, כשהסתכלנו אחד לשני בעיניים, ידענו שנחזור - ואני שמח שעשינו את זה. אצילי? עומר שחקן מוכשר מאוד עם קבלות, אנחנו יודעים מה הוא שווה והוא מוכיח את זה", המשיך חזיזה. "בפן החברתי, הוא מאוד עוזר לנו. הוא איש שמח וכיף לשבת איתו, כשהוא שמח הקבוצה שמחה".

חזיזה התייחס לקבל הפנים שחיכתה לאצילי: "תמיד כשמקללים שחקן שלנו כל הקבוצה רוצה לעזור לו. הוא בישל לשרי ולא כל שחקן היה ממשיך ונלחם על הכדור הזה. מגיעות לו כל המחמאות. האליפות? הכל פתוח, אנחנו יודעים, יש לנו משחקים קשים. רביעי? אשמח להעפיל לגמר".