גררו: "אם אתם לא חיים את זה, לא תבינו"

זרים בישראל הגיבו ברשתות למטח. גם בראיינט העלה סטורי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.05.21 - 22:31
תחילת כתבה

שחקנים זרים שמגיעים למדינות אחרות על מנת להתקדם בקריירה שלהם לא מצפים לדברים כאלה. מדינת ישראל חווה ערב מתוח ביותר, וספורטאים זרים מתמודדים עם אותם פחדים וחששות לביטחונם. חלקם הגיבו על מטח הרקטות והטילים ברשתות החברתיות, ועל הדרך חלקם גם ענו לביקורות נגד ישראל על המצב.

אדוארדו גררו, חלוץ מכבי תל אביב, כתב באינסטגרם שלו: "אם אתם לא חיים את זה, לא תבינו את זה". שחקן נוסף ממכבי תל אביב, אלכסנדר פשיץ', העלה סרטון של יירוטים. שוער הקבוצה, דניאל טננבאום, כתב בסטורי שלו: "ישראל הותקפה במאות טילים. יש אזעקות בכל המדינה". ז'וסוואה מהפועל באר שבע כתב בסטורי: "אנא הישארו בטוחים".

כמו כן, רגע לפני שהוא עוזב ל-NBA, אלייז'ה בראיינט הצטרף למאמץ ההסברתי וכתב בסטורי: "400+ טילים נורו מרצועת עזה לישראל". שחקני כדורסל נוספים דוגמת מקסים דה זאו מהפועל חולון, קינן אוואנס מהפועל חיפה וטי ג'יי קליין ממכבי תל אביב צייצו בטוויטר הודעות תמיכה ושיתוף של מה שהם חוו.

סטפנוס דדאס הוסיף: "ברגעים כאלה, כשאני רץ לממ"ד עם שלושת ילדי הקטנים והשמיים נופלים מעל הראש שלנו אני נזכר שכדורסל הוא רק כיף. תודה לכל האנשים מיוון וישראל שיצרו קשר לבדוק מה מצבי ומצב משפחתי. אנחנו מוגנים".