"התעקשות קטנונית": הדרישה שהובילה לדחייה

מכבי ת"א זעמה על ההתאחדות. פשיץ': "אם זה יימשך, אעזוב"

תומר לוי
תומר לוי  12.05.21 - 11:25
תחילת כתבה

במכבי תל אביב היה קו מחשבה אחיד בכל הגזרות השונות של המועדון, בין אם בסביבת השחקנים, אנשי הצוות המקצועי או ההנהלה הבכירה. "ברור לכולם שאין טעם לשחק מחר. הראש שלנו עם המשפחות, למי בכלל יש כוח להתעסק עם משהו אחר? ובטח שלא לעזוב את המשפחות", כך נטען במועדון כביקורת על ההחלטה לקיים את חצי גמר גביע המדינה בסמי עופר ולא לדחות את ההתמודדות לנוכח המצב הביטחוני. במקביל, הצהובים ביטלו את אימון הקבוצה בעקבות המצב.

הלילה אלכסנדר פשיץ' הביע את חששותיו בראיון לתקשורת הסרבית, והצהיר כי אם המצב הביטחוני יישאר כך הוא יעזוב את הקבוצה מיידית. אמש, החלוץ העלה תיעוד לרשתות החברתיות מהמטחים הכבדים לעבר איזור המרכז, ולאחר הוא דיבר במדינתו על המצב המורכב. "אני לא נכנס לעניינים הפוליטיים פה, אבל דבר אחד אני יודע - אם ארגיש שהמצב לא משתפר, אם ארגיש חוסר ביטחון או בעייתיות, אעזוב את ישראל בהזדמנות הראשונה. לא אכפת לי להפר חוזה, אף אחד לא יעצור בעדי", אמר פשיץ'.

החלוץ גם סיפר שבני משפחתו ששהו איתו בישראל עד לאחרונה, חזרו לסרביה לפני כעשרה ימים: "אני מתמודד עם המצב המשונה הזה לבד, אז זה קצת יותר קל, אבל אי אפשר לדעת מה יקרה. מאוד נחמד פה, אבל כרגע יש חוסר ודאות. חיינו בבידוד במשך שבעה חודשים בגלל הקורונה, ועכשיו כשהמדינה נפתחה, נוצרו בעיות חדשות".

בהמשך, מכבי תל אביב פרסמה הודעה חריפה נגד אי הדחייה של המשחק: "בצל המצב הביטחוני, דורש מועדון הכדורגל מכבי תל אביב מההתאחדות לכדורגל לדחות את משחק חצי גמר הגביע נגד מכבי חיפה. כבר ביום שני בלילה, עם פרסום אפשרות העברת המשחק לחיפה, פנתה מכבי ת"א להתאחדות בדרישה להסיר מעל הפרק אפשרות זו. גם במהלך יום שלישי פנו בכירים במועדון להתאחדות והבהירו כי החלטה לקיים את המשחק תפגע באוהדי הקבוצה ותמנע מהם להגיע לצפות בו".

"לא ייתכן כי בתקופה בה המצב הביטחוני במדינה כה רגיש, ההתאחדות תצפה מאלפי אוהדים לעזוב את משפחותיהם ולהגיע מאזור המרכז לחיפה", הוסיפו קברניטי הצהובים. "זוהי ציפייה בלתי מתקבלת על הדעת, מסוכנת ומנותקת מהמציאות. הטענה כי לא ניתן למצוא תאריך אלטרנטיבי לקיום המשחק וההתעקשות לקיים אותו בימים בהם תושבי המדינה נמצאים תחת מתקפה - אינה מתקבלת על הדעת".

עוד אמרו בקבוצה: "אין סיבה ממשית שלא לדחות את מועד סיום הליגה או למצוא מועד חלופי לקיום משחקי חצי הגמר ונדמה כי מדובר בהתעקשות קטנונית שמניעיה אינם ברורים. הדברים אמורים בפרט נוכח ההחלטה שהתקבלה בתהליך לא ברור, בדרך של 'הנחתה' מבלי לשתף את הקבוצות בשיקולים בזמן אמת".

גם האוהדים הצהובים כעסו על כך שהמשחק לא נדחה, וזה היה עוד לפני המטחים שהגיעו עד לגוש דן ולתל אביב עצמה. אם המשחק אכן יתקיים מחר (חמישי), ישנם אוהדים שטוענים כי לא צפויים להגיע יותר מכמה אלפי אנשים. "זה לא הגיוני", הם אמרו.

חלק מהשחקנים בקבוצה אתמול היו בהלם מהמטחים הרבים על תל אביב. "זה היה מפחיד, האזעקות לא הפסיקו. מדברים על הזרים, אבל גם אנחנו לא רגילים לדבר כזה", הם אמרו. בהנהלה היו בקשר רציף עם הזרים, שרובם תיעדו את היירוטים והעלו הודעות לסטורי שלהם באינסטגרם. חלק מהשחקנים היו בחתונה של אחיו של יונתן כהן כאשר נשמעו חלק מהאזעקות.

אגב, כרגע לא ברור האם יתקיים אימון מכבי תל אביב. אם המטחים ימשיכו, במועדון עשויים להעתיק את האימונים צפונה וגם להעביר את הזרים צפונה עד שהעניינים יירגעו.