חצי גמר הגביע בין מכבי חיפה למכבי ת"א ייערך בשני בבלומפילד

מנהלת הליגות וההתאחדות הודיעו על לוח זמנים חדש בשל המצב הביטחוני. מפגש הגביע בין הפועל ת"א לבית"ר ת"א/בת ים ייערך בשלישי. ליגת העל תחזור לפעילות גם כן ביום שני, אבל מאבק האליפות יימשך רק בחמישי הבא

תומר לוי
תומר לוי  12.05.21 - 21:08

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

הספורט הישראלי נעצר בימים האחרונים בשל אירועי הימים האחרונים במדינת ישראל וכעת יש מועד לחזרת הכדורגל. במנהלת ובהתאחדות פרסמו את התאריכים המעודכנים של חצאי גמר הגביע והמחזורים האחרונים בליגת העל כשבמוקד כמובן המשחק בין מכבי חיפה למכבי תל אביב שייערך בשני בבלומפילד בשעה 21:00.

כזכור, תחילה מועד חצי גמר הגביע בין שתי הענקיות של הכדורגל הישראלי עבר מרביעי לחמישי ובשל המטח למרכז מיקומו הועתק מבלומפילד לסמי עופר. אחרי מחאת אוהדי מכבי ת"א ועם התקווה שהמצב יירגע, ההתמודדות תיערך באצטדיון בתל אביב, כמו בתכנון המקורי. בנוסף, חצי גמר הגביע בין הפועל ת"א לבית"ר ת"א/בת ים ייערך אף הוא בבלומפילד, בשלישי בשעה 20:30. יש לציין שהמשחקים ייערכו ללא קהל במידה שלא תהיה אפשרות לעשות זאת בשל המצב הביטחוני.

ומה עם משחקי הליגה? בשני, ה-17.5, יחד עם חצי הגמר בין מכבי ת"א למכבי חיפה, תיערך גם ההתמודדות בין מ.ס אשדוד להפועל באר שבע שהייתה אמורה להיערך בשני האחרון (20:15, אצטדיון הי"א). גם שלושת משחקי הפלייאוף התחתון בין מכבי נתניה להפועל חיפה (18:00), הפועל כפר סבא לבני יהודה (20:15) ובית"ר ירושלים - חדרה (20:30) ישוחקו במוצאי חג השבועות.

מאבק האליפות בין מכבי חיפה למכבי ת"א יימשך שלושה ימים לאחר חצי גמר הגביע, בחמישי ה-20/5 כאשר הצהובים יתארחו אצל מכבי פתח תקווה (20:30) והירוקים יארחו את אשדוד (20:30). זה כמובן עשוי להיות גם הערב בו חיפה תוכל להבטיח אליפות אם תנצח בסמי עופר ומכבי ת"א תפסיד במושבה. בנוסף, ייערכו באותו היום המשחק בין בני סכנין להפועל ת"א (19:30) ובין הפועל ב"ש לקריית שמונה (20:30).

המחזור ה-35 בפלייאוף העליון ייערך ב-23/5. הפועל ב"ש תארח את מכבי פ"ת, קריית שמונה את מכבי חיפה ומ.ס אשדוד את מכבי ת"א. שלושת המשחקים אמורים להיערך ב-20:30, אך השעות עשויות להשתנות במידה שלא יהיה צורך בקיומם בשעה אחידה מבחינה ספורטיבית. העונה תינעל ב-26/5 כמתוכנן וכך גם גמר הגביע שייערך ב-30/5.