רוסו: "זו הפעם הראשונה שזה באמת מרגיש כמו מלחמה. כולם השתגעו"

שחקן העבר ועובד מכבי חיפה סיפר בקרואטיה על המצב המורכב שנוצר בישראל: "זה נורא, לא זוכר דבר כזה. אם תיכנס לאיזור של הערבים, יעשו עליך לינץ', יש בהלה גדולה". הראיון המלא

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.05.21 - 15:25
תחילת כתבה

התמונה באדיבות האתר הרשמי של מכבי חיפה

בעוד הזרים של הספורט הישראלי נתקפו פאניקה בעקבות המצב בישראל, יש אחד שכבר חווה על בשרו מספר הסלמות - וגם עבורו, זו לא עוד התחממות. ג'ובאני רוסו, שחקן העבר ומי שעובד כיום במכבי חיפה, סיפק ראיון לתקשורת בקרואטית וסיפר על המצב הקשה שנוצר בישראל: "לא זוכר מצב כזה מאז שהגעתי לישראל".

רוסו, שנמצא בימים בצילומים של "גולסטאר" במרוקו, המשיך והוסיף: "כ-200 רקטות נורו על תל אביב והסביבה, אבל מה שהכי גרוע - זה שערביי ישראל יוצאים לכבישים ושורפים מסעדות ישראליות ומכוניות. המצב בישראל לא טוב, לא טוב בכלל, ידעתי שתתקשרו אלי. לא הייתי במדינה 10 ימים, אבל אני מכיר את המצב".

"אני יודע שיש סכסוך, אבל אני לא רוצה להיכנס לפוליטיקה", המשיך שחקן העבר. "מה שאני כן יכול לומר, זה שזה לא דומה לשום דבר שהיה פעם. אם אתה נכנס בטעות לחלק הערבי במדינה, ייתכן שיהיה עליך לינץ', סקילה של ממש. אני לא יודע כמה ערבים נמצאים כאן, אולי מיליונים, בעיקר ערבים מוסלמים. לרוב, כל עוד ירושלים לא מוטלת ספק, הכל בסדר - אבל כשעולה שאלה סביב ירושלים, כולם משתגעים. המלחמה בעיר הזו נמשכת שנים, זה נורא".

כשנשאל האם ייתן להשוות את המצב למלחמה בקרואטיה בשנות ה-90, ענה רוסו: "רעדתי כשהזכרת את זה. אני בישראל מ-96', אבל זו הפעם הראשונה שזה מרגיש כמו מלחמה. תמיד היה משהו. הישראלים נכנסו לעזה, הייתה מלחמה, אבל זו הפעם הראשונה שכל כך הרבה רקטות נורו. אלוהים ירגיע בהקדם האפשרי, אבל זה לא יהיה פשוט. אני חושב שהצבא ייכנס לעזה".

"תראה, אנחנו הולכים למסעדות ערביות, קונים אצלם אוכל, כששיחקתי היו לי חברים ערביים בקבוצה. כששואלים אותי למה זה קורה, אני לא באמת יודע לענות ואני לא רוצה לנחש. כרגע יש בהלה גדולה, כולם במקלטים, לא זוכר מתי זה היה ככה. זו הייתה המדינה הבטוחה ביותר".

רוסו התייחס גם להתמודדות של ישראל עם הקורונה: "אני באמת מורי את הכתב בפני הממשלה. היו שלושה סגרים. הראשון היה מעניין, באחרון כבר רציתי לזרוק את האישה מהמרפסת (צוחק). אתה יודע איך זה, כל יום אותו דבר, אתה כבר לא יודע מה לעשות".