הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יעקב שחר: "חובה על כולנו לעצור את כדור השלג"

בעקבות המצב והפרעות בין ערבים ליהודים בערים מעורבות, בעלי מכבי חיפה שידר מסר פייסני: "כואב לי לראות את ההתפתחות בימים האחרונים". שחקנים קראו נגד האלימות

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  13.05.21 - 12:50
תחילת כתבה

בעקבות המצב הביטחוני והפרעות בין ערבים ליהודים בערים רבות בישראל, התייחס היום (חמישי) נשיא מכבי חיפה יעקב שחר לאירועים וברוח מפייסת כתב: "כמו רבים במדינה הופתעתי מאוד מההתפרצות הנוראה של גילויי איבה בין ערבים ליהודים שבאה לידי ביטוי בהתקפות הדדיות בימים האחרונים. בכל הזדמנות בארץ ובחול, אני מציין בגאווה שהמועדון שלנו פועל בעיר של דתות שונות החיות בהרמוניה וכי רבים מכם תושבי חיפה, אוהדים נאמנים שלנו".

"מבני המיעוטים היו לנו תמיד שחקנים נפלאים, שהיו שותפים להישגים הרבים שלנו כמו גם ילדים שמצטיינים במחלקת הנוער של המועדון. כואב לראות את ההתפתחות של הימים האחרונים. אנחנו נגד אלימות וכמונו רוב היהודים והערבים. חובה על כולנו לעצור את כדור השלג הזה. ולעשות הכל כדי שחיינו המשותפים כאן יהיו טובים לכולנו, שנוכל לשמוח ביחד, בהצלחות קבוצותינו ולחגוג בשלווה את החגים שבועות ועיד אל פיטר הבאים עלינו לטובה בימים אלה. בשמי ובשם חבריי במועדון אני מאחל חג שמח לכולם".

שחקני הקבוצה עאיד חבשי, טאלב טוואטחה וחזיזה פרסמו פוסט פייסני בעקבות המתיחות בישראל בין היהודים לערבים: "חלאס! חייבים לעצור את האלימות" - בעברית, ערבית ואנגלית. במכבי חיפה משחקים מזה שנים יהודים לצד ערבים וכן גם במחלקת הנוער.

מכבי חיפה התבשרה אמש כי חצי גמר גביע המדינה מול מכבי תל אביב שאמור היה להתקיים היום (חמישי), נדחה ליום שני ויערך בבלומפילד, ואילו משחק הליגה נגד מ.ס. אשדוד שיערך בסמי עופר נדחה לחמישי הבא. הקשר מוחמד אבו פאני שספג כרטיס צהוב תשיעי נגד מכבי ת"א, לא יוכל לשחק במשחק הליגה נגד אשדוד. מעבר לכך, יעמוד לרשותו של ברק בכר סגל מלא אותו יצטרך לנהל בחוכמה בלוח הזמנים הצפוף.

בעוד הזרים של מכבי ת"א עזבו את ישראל ונמצאים בספק לקראת המשך המשחקים, הזרים של מכבי חיפה זוכים לסיוע והסברה ובשלב הזה הם מרגישים בטוחים. אמש נהרג סמ"ר עומר טביב ז"ל מירי נ"ט, הוא היה אוהד הקבוצה. שחקני הקבוצה ובהם הקפטן נטע לביא ודולב חזיזה נפרדו ממנו ברשתות החברתיות.

בתוך כך, במועדון יצרפו שוער בעקבות עזיבתו הצפויה של עומרי גלזר בתום העונה. בין השוערים שהוצעו לירוקים נמצא אסף צור. השוער רשם העונה שתי הופעות באנרתוזיס פמגוסטה הקפריסאית.

צור בן ה-22 שייך להפועל רעננה מהליגה הלאומית. בשתי העונות הקודמות הוא היה השוער הראשון של הקבוצה מהשרון ואף היה שותף לירידת ליגה. צור עשוי לשמש כמחליפו של ג'וש כהן, כשעדיין לא התקבלה האם להשאיל את שריף כיוף ששיחק העונה בהפועל כפר שלם, פעם נוספת.