"אחזור כשיירגע": בלם סכנין נפרד זמנית

שפנדלהופר ימריא לאוסטריה. האימון בוטל בגלל המהומות בארץ

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  14.05.21 - 23:35
תחילת כתבה

לוקאס שפנדלהופר, הבלם האוסטרי של בני סכנין שכבר סיכם את תנאיו לעונה הבאה, הודיע היום (שישי) לאנשי הקבוצה כי בכוונתו לעזוב את ישראל בעקבות המצב הביטחוני, לפחות באופן זמני. "היי חברים, מבקש להודיע שאני עוזב בגלל המצב המסוכן", כתב השחקן לחבריו והוסיף: "אני רוצה להביא את משפחתי בשלום הביתה. כשהדברים יירגעו שוב - אני אחזור. שמרו על עצמכם, אוהב אתכם".

במהלך היום החלו מהומות בארץ ובעקבות כך הוחלט לבטל את האימון המתוכנן מחר. יש גם לציין כי סכנין לא התאמנה מאז תחילת המתיחות בין היהודים לערבים.

בתוך כך, לאחר ששלושה זרים עזבו את בני סכנין בעת האחרונה - איקוום אוטין, סבסטיאן ולאסקס ודיין קלי - הגיעו במועדון לסיכום על פרידה עם שחקן נוסף, נייג'ל האסלביינק. החלוץ ההולנדי יעזוב את ישראל בשבוע הבא ולא יטול חלק במשחק הנעילה של עונת 2020/21 נגד הפועל תל אביב, שתוכנן לחמישי הבא. לארבעת הזרים שיעדרו מצטרפים גם בירם כיאל, שיזכה למנוחה, וכן ראמי חמאדה שעזב אף הוא את סכנין בתחילת השבוע.

על רקע המצב המורכב במדינה ובעוד רוב ראשי הקבוצות שמרו על דממת אלחוט, היה זה יו"ר בני סכנין, מוחמד אבו יונס, שקרא להרגעת הרוחות בעם ואף עודד את שחקניו להשמיע את קולם. מחמוד קנדיל נטל חלק בקמפיין ההסברה של ההתאחדות לכדורגל, ואילו עלי עותמאן התראיין לערוץ הספורט, שיתף בתחושותיו והעביר מסרים מרגיעים. בבני סכנין מנסים לשמור על המרקם המיוחד ועל הדו קיום שנשמר במשך שנים רבות.