הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ננאד סבטקוביץ': "ממש מודאג, מצב לא נורמאלי"

בלם מ.ס אשדוד בראיון גלוי לב: "חיי אדם זה הדבר הכי מקודש"

גיל לוין
גיל לוין  14.05.21 - 10:15

כבר מספר ימים שרעש האזעקות וירי הטילים הבלתי פוסק הפכו לשגרה קשה בישראל, בעיקר עבור העיר אשדוד ושאר תושבי הדרום בפרט. למרות הסכנה שבשהייה בחוץ והפחד מהמצב הביטחוני, במ.ס אשדוד משתדלים לשמור על שפיות ושגרה עד כמה שניתן וגם הבוקר (שישי) ערכו אימון באצטדיון הי"א, בתקווה שהמשחק מול הפועל באר שבע ישוחק ביום שני הקרוב בעיר הנמל.

אולם, מהאימונים שנערכו במועדון ביומיים האחרונים נעדרו השחקנים הזרים. אלה, כזכור, שוהים בימים האחרונים בחיפה, לאחר שבמועדון החליטו לשכור עבורם חדרים במלון "לאונרדו", בצל הפאניקה ששררה בקרבם, שכן רובם לראשונה בחייהם מתמודדים עם סיטואציה מסוג זה. וכשחלק מהזרים עדיין מתקשים להירדם, חוששים לחייהם ושוקלים לשוב אל מולדתם, הבלם הסרבי, ננאד סבטקוביץ', סיפר בגילוי לב על התחושות והמחשבות.

"כשהכל התחיל, החברים שלי במועדון סיפרו לי שאין לי סיבה לפחד, 'זה קורה כל הזמן' הם אמרו לי. אבל אני ממש מודאג. אני לא חושב שהמצב הזה הוא נורמאלי ושצריך לחוות אותו שנה אחרי שנה", סיפר הבלם. "אני רוצה להאמין שאנחנו הסרבים עם קשוח, אבל אמא שלי, המשפחה והחברים בסרביה מאוד מודאגים. זה לא פשוט לצפות באירועים הקשים שקורים כאן במדינה, כל הסרטונים הקשים שמתפרסמים ולשמוע באופן קבוע אזעקות וטילים מתפוצצים מעל הראש שלך".

הבלם המשיך לשתף: "כרגע בחיפה אני מרגיש מוגן, אבל גם בהתחלה כשהייתי באשדוד רק כשהירי התחיל הרגשתי מוגן שם, בדירה שלי ובממ"ד. למרות זאת, במועדון רצו שאני ושאר הזרים נעזוב לחיפה כדי שהמשפחה שלנו תהיה רגועה יותר. אני מאוד מקווה שכולם בישראל נשמרים לחוקים ובטוחים ואני מקווה שהכל ייגמר בקרוב כדי שנוכל לחזור לדבר בשפה שאנחנו הכי אוהבים - הכדורגל. אני מקווה לראות שוב את הקהל באצטדיונים".

סבטקוביץ' סיכם: "למדתי מילה בעברית - 'שלום'. זאת מילה יפהפייה, מילה שחבריי סיפרו לי מה המשמעות העמוקה שלה בעברית וזה בדיוק מה שאנחנו צריכים בימים האלה. לא משנה לי מאיפה אדם הגיע או במה הוא מאמין, בשבילי הדבר המקודש ביותר בעולם הוא חיי אדם וחיי אדם נלקחו בימים האחרונים. אני מצטער בשביל כל הקורבנות במלחמה הזאת".