סגל חסר במיוחד למכבי תל אביב לחצי גמר גביע המדינה

האלופה תגיע במצב מעורער למדי לקראת המאבק בסמי עופר: הזרים צפויים להיעדר, כשגם גולסה וחוזז לא כשירים במאת האחוזים. במועדון הבהירו: "שחקנים יחזרו רק כשהמצב ישתפר"

תומר לוי
תומר לוי  18.05.21 - 11:35
תחילת כתבה

סגל חסר במיוחד למכבי תל אביב לקראת חצי הגמר: בעוד 48 שעות אמורים הצהובים לעלות למפגש מול מכבי חיפה בסמי עופר, אבל נכון לעכשיו - ספק אם יעלו בכלל בסגל מלא, לקראת משחק שיכול להכריע עונה שלמה.

כזכור, לפני חמישה ימים התירה הקבוצה לשחקניה הזרים לחזור למדינותיהם בעקבות ההסלמה הבטחונית במזרח התיכון, וכל ששת הזרים - אנדרה ג'ראלדש, אנריק סאבוריט, אלכסנדר פשיץ', לואיס הרננדס ואורוש ניקוליץ' הפצוע - אכן יצאו את הארץ במטרה לחזור למקום בטוח יותר, בשלב הזה.

ההערכה במועדון היא שגם במידה והמשחק אכן יתקיים ביום חמישי, חלק מהזרים עדיין לא יחזרו לארץ, וגם אם יחזרו - הרי שמצבם לא אידיאלי, כיוון שלא התאמנו מעל שבוע. באשר לאימונים, אייל גולסה ממשיך להתאמן לבדו, כשגם מאור קנדיל ומתן חוזז עדיין אינם מקיימים אימונים מלאים, מה שעוד יקשה את החיים על פטריק ואן לוון בגיבוש ההרכב למשחק.

במועדון מבהירים היום שללא שינוי במצב, גם הכדורגלנים לא יטוסו בחזרה. "הזרים יחזרו רק כשיהיה כאן רגוע", אמר גורם בקבוצה. "אי אפשר לבוא בטענות לזרים", אמר חבר שלהם לקבוצה, "אפשר להבין אותם, זה מצב לא נורמלי כשיורים עליך טילים. מקווים שעכשיו לא יהיו טילים על תל אביב ואיזור המרכז".

אלכסנדר פשיץ', שבכל מקרה אינו צפוי להמשיך, כבר הודיע שלא יחזור ואמר: "הכדורגל לא מעניין, לא הרגשתי בטוח בישראל". גם אנריק סאבוריט התראיין הבוקר והביע את מחאתו על חידוש המשחקים: "לא ברור מדוע הם מתעקשים לקיים את המשחק", אמר ברדיו בספרד, "אבל ככל הנראה הוא יתקיים".

בנושא אחר: כחלק מהפרויקט "אנחנו כאן בשבילכם" של קרן מכבי יחד עם אחים לסמל ואגודת מכבי. נתרמו כ 400 חבילות של ציוד אישי, היגיינה, ביגוד הלבשה תחתונה ועוד לחיילי הקומנדו, גבעתי ומג"ב. החבילות, להן צורפו גם צעיפים וארנקים מתנת מכבי ת"א, עושות דרכן אל הדרום