הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קרב על אירופה: הפתעות העונה יפגשו במושבה

מכבי פ"ת תארח את אשדוד, שזקוקה לנקודה. בן שמעון ייעדר

גיל לוין
גיל לוין  30.05.21 - 12:48

שתיים מהפתעות העונה בליגת העל, מכבי פתח תקווה ומ.ס. אשדוד, ייפגשו הערב (ראשון) באצטדיון המושבה למשחקן האחרון ב-2020/21. למארחת, שרחוקה שתי נקודות מהפועל באר שבע, עדיין סיכוי לסיים במקום הרביעי בטבלה, שעשוי להוביל לאירופה; מנגד, נקודה אחת תספיק לרן בן שמעון ושחקניו כדי להבטיח את המקום השלישי, שבוודאות יוביל לאירופה.

"הבסיס להערב זה להביא את המרכיבים שאפיינו אותנו במהלך כל העונה והם ארגון, מחויבות, ריכוז ותשוקה", אמר גיא לוזון, מאמן פתח תקווה, והוסיף: "בזכות ארבעת המרכיבים האלה הגענו מקבוצה שירדה ליגה לקבוצה שנמצאת בפלייאוף העליון ונאבקת על כרטיס לאירופה. זה הבסיס שצריך להביא למשחק".

אריק ינקו סיפר על הדריכות בקבוצה: "זה משחק שיכול לקבוע למי ילך הכרטיס לאירופה ואיך תיראה העונה הבאה שלנו. אנחנו נבוא ונעשה את הכי טוב שאנחנו יכולים כדי לתקן את הטעויות מהמחזורים הקודמים. חשוב מאוד שהקהל שלנו יגיע. אנחנו צריכים את הדחיפה שלהם והרצון שלהם להראות לנו שאנחנו חשובים להם".

לוזון צפוי לפתוח עם הרכב התקפי כשהוא מתכנן בו שלושה שינויים בהשוואה למשחק האחרון מול הדרומיים. אבדיאל ארויו יקבל את הקרדיט במקומו של נאור סבג והוא ישתף פעולה בחלק הקדמי עם אור אינברום, ליאל עבדה ומורגן פרייר. מעבר לכך, מרקוס דיניז יחליף את דניאל פלשר במרכז ההגנה, ועמית מאיר יתפוס את מקומו של ארד בר המוצהב.

הרכב משוער: אריק ינקו; ינון אליהו, אור בלוריאן, מרקוס דיניז, מוחמד הינדי; איתן אזולאי, עמית מאיר; אור אינברום, אבדיאל ארויו, ליאל עבדה, מורגן פרייר.

בן שמעון ייעדר, אשדוד מחכה לקהל
מהצד השני, במ.ס אשדוד עומדים לסגור עונה יוצאת מן הכלל, ככל הנראה גם עם כרטיס לאירופה לראשונה זה 16 שנים. אך לצד ההתרגשות, בעיר הנמל גם מחזיקים בתחושות מעורבות לאור העובדה שרן בן שמעון לא יוכל לקחת חלק במשחק סיום העונה, זאת לאחר שקבוצתו איחרה שלוש פעמים העונה בעלייה למחצית השנייה.

"אני לא מבין למה מאמנים משלמים על איחורים כאילו אנחנו אחראים על להוציא את השחקנים, זה מצחיק אותי", ביקר המאמן את המערכת, "אבל בסדר, שילמנו. מחכה משחק חשוב לשתי הקבוצות ואנחנו רוצים לסיים את העונה הזאת בטעם טוב, כמו שלאורך העונה היינו גאים בשחקנים שלנו, נהיה גאים גם הערב. הייתה עונה ארוכה ומורכבת ומאוד מרגש לסיים אותה עם מקום באירופה".

גם שלומי אזולאי שיתף בתחושות: "זאת התרגשות גדולה, אנחנו מסיימים עונה אדירה. אנחנו שמחים להגיע למעמד הזה - קרב על אירופה. כמובן שרוב הסיכויים שאנחנו שם אבל אנחנו רוצים להבטיח את זה סופית. הרגשנו את הקהל לאורך כל העונה, גם במהלך הקורונה וגם כאשר חזר למגרשים, ואנחנו נשמח לקבל פידבק על העונה שעשינו".

מלבד המאמן, באשדוד יחסרו גם את רועי גורדנה ופיראס אבו עקל, שירצו עונש הרחקה של צבירת כרטיסים צהובים. בתוך כך, ניר חסון או עוז בילו צפויים לפתוח במרכז השדה על חשבונו של עקל. מנגד, ננאד סבטקוביץ' ישוב למרכז ההגנה וישתף פעולה עם גיל כהן. גם רמזי ספורי יקבל את חולצת ההרכב בהתקפה.

לכבוד סיום העונה באשדוד קוראים לאוהדי הקבוצה להגיע למחזור האחרון ולהודות לשחקנים על עונה מדהימה. המועדון החליט לסבסד על חשבונו הסעות למשחק, כמו גם כרטיסים בחינם ל-150 הנרשמים הראשונים באתר הרשמי.

הרכב משוער: רועי משפתי; טום בן זקן, ננאד סבטקוביץ', גיל כהן, מונטרי קמהאני; עוז בילו (ניר חסון), שלומי אזולאי, מוסא בגאיוקו, יעקב בריהון; רמזי ספורי, דין דוד.