מה גל אלברמן באמת יעשה? מאחורי המינוי המסקרן של מכבי חיפה

הקורס המיוחד שנשלח אליו, התפקיד שלו בפרויקט השת"פ עם הפועל עפולה, מה יעשה בתפקיד החדש ואיזה חלק יהיה לו בקבוצה הבוגרת? הסיפור המלא על מינוי המנהל הספורטיבי החדש

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  10.06.21 - 13:29

תגיות: גל אלברמן

תחילת כתבה

לראשונה מאז שמו אלאך עזב, למכבי חיפה יש מנהל ספורטיבי חדש. גל אלברמן מונה לתפקיד ויהיה אחד מהאנשים הכי משפיעים באלופת המדינה. בעונה החולפת גל אלברמן היה בהגדרה אחראי על מחלקת הסקאוטינג של המועדון, והיה בין היתר שותף למהלך של החתמת בוגדן פלאניץ', גודסוואי דוניו וחוסה רודריגס.

הוא היה האיש שעבד גם מול סוכני השחקנים, האיש שהיה הגורם המקשר לפני ברק בכר, כדי שהמאמן יוכל להתרכז בנושא המקצועי. אם שחקן היה מוצע, היו מדברים קודם כל עם גל אלברמן. בשנה הקרובה הוא עובר למרכז הבמה וצפוי להיות מאוד משמעותי.

לאחרונה בהתאחדות לכדורגל גיששו עם אלברמן לגבי תפקיד דומה, ונראה שהשינוי שמכבי חיפה היא בעצם להעביר אותו למרכז הבמה - לתת לו תפקיד דומה במכבי חיפה, "למסד" את היחסים ובכך להשאיר אותו בתוך המערכת.

חשוב להבין, אלברמן מאוד אהוב על המערכת וביחסים מצוינים עם אסף בן דב, יעקב שחר וברק בכר, ולמעשה מכבי חיפה השקיעה הרבה זמן וכסף בבניית אלברמן לתפקיד הזה, אליו הוא יועד מראש. לכן, קשר העבר יצא להשתלמויות בפורטוגל בקורס היוקרתי של אופ"א בו הוא למד עם שחקני עבר מפוארים כמו דרוגבה וקאקה. מדובר בתואר שני לניהול מקצועי של אופ"א בשווייץ כשהעלות המוערכת בהכשרה היא 100 אלף יורו.

אז מה באמת יעשה? יהיה אחראי על הנושאים המקצועיים ברמת המאקרו, יעבוד בסינרגיה עם ברק בכר ובעיקר ינטרל את הרעשים מסביב כדי שבכר יתרכז במה שקורה על הדשא, ולא בשיחות עם סוכנים או באספקטים מסביב.

* בניית אסטרטגיה מקצועית ארוכת טווח - המשמעות היא איזה שחקנים יצטרפו למכבי חיפה, השחקנים הצעירים שיגיעו, הזרים ואיך שהסגל ייבנה. אם מגיע שחקן נוער למכבי חיפה כמו דויד אקווה, גל אלברמן הוא זה שינהל את זה. בשנה החולפת הוא לא היה מעורב בבניית הסגל מלבד ההמלצות שלו לצרף את הזרים, ועכשיו הוא יהיה הרבה יותר מעורב.

* בניית הסגל בצמוד למאמן הקבוצה - יעבוד בשוטף עם ברק בכר על בניית הסגל, יציע לו שחקנים בהתאם לעמדות שברק בכר ירצה לצרף וכן יהיה בקשר רציף עם השחקנים במהלך העונה.

* ניהול מערך הסקאוטינג והאנליזה - זה מה שהוא עשה בעונה שעברה, לעקוב אחרי שחקנים חדשים שעשויים להצטרף למכבי חיפה.

* מעקב אחר מושאלים - הוא הוא יפקח על פרויקט קבוצת הבת של הפועל עפולה - מושאלים צעירים שישחקו כמו שמושאלי מכבי ת"א משחקים בבית"ר ת"א בת ים.

* שילוב שחקני האקדמיה בסגל הקבוצה הבוגרת - כדי להפוך את הקליטה בקבוצה הבוגרת לקלה יותר, הוא יעבוד עם השחקנים הצעירים בשוטף.

* ניהול טכנולוגי מקצועי - מכבי חיפה מתגאה בכך שיש כל מיני אמצעים טכנולוגיים, מצלמות ועזרים טכניים לשיפור ביצועים, וגל אלברמן אמור לפתח את התחום הזה - לייבא עזרים חדשים, לעקוב אחרי הנתונים ולייעץ לצוות המקצועי.