דיווח: סוצ'י מעוניינת לרכוש את דוניו

חלוץ חיפה יעבור לרוסיה? וגם: צ'יבוטה עשוי להגיע לכרמל

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  11.06.21 - 22:52
תחילת כתבה

האם גודסוויי דוניו ייפרד ממכבי חיפה בתום עונה אחת? בתקשורת הרוסית דווח הערב (שישי) כי סוצ'י, שסיימה את העונה החולפת במקום החמישי, מעוניינת לרכוש את החלוץ הגנאי בן ה-26. על פי הפרסום, גם קבוצה בליגה הטורקית מעוניינת בשחקן, אשר כבש תשעה שערי ליגה וסייע לירוקים לזכות באליפות ראשונה אחרי עשור.

אם יעזוב, דוניו לא יהיה שחקן ההתקפה הראשון שנפרד לאחר הזכיה באליפות, שכן הירוקים כבר הודיעו על שחרורו של יאניק וילדסחוט. במקביל, כזכור, האלופה הטריה הצהירה על ההחתמה הראשונה לקראת עונת 2021/22 עם צירופו של שון גולדברג. 

יש להבהיר כי ההגעה של גולדברג לכרמל תביא ככל הנראה לפרידה מטאלב טוואטחה. במכבי בחיפה נרשמה אכזבה גדולה מהמגן שהגיע בקיץ כשחקן מוביל וברוב העונה נע בין הספסל ליציע. לעומת זאת, הפרידה מוילדסחוט אמורה לקדם את הגעתו של מאוויס צ'יבוטה שנחשב כרגע למועמד המוביל בתפקיד זה. אגב, צ'יבוטה עצמו מעדיף את מכבי חיפה מאשר את שאר הגדולות בישראל.

לאתר ערוץ הספורט נודע כי החלוץ אף פנה ללודוגורץ וביקש מהם להתגמש בדרישות, על מנת לקדם את שובו לישראל, כאשר משפחתו של צ'יבוטה לא מעוניינת להישאר בבולגריה. ההערכה היא שבקרוב יהיו התפתחויות בגזרה שלו, ועד כה הדרישה של הבולגרים עמדה על מיליון וחצי אירו, סכום אותו בכרמל לא ישלמו.

במקביל, ביממה האחרונה מוחמד אבו פאני היה בכותרות בעקבות הפרסום על התעניינות בו מצד לאציו וקליארי האיטלקיות, ובמכבי חיפה התייחסו לעזיבתו האפשרית: "כשתגיע הצעה רשמית נדון בה". לא מן הנמנע כי מכבי חיפה והשחקן יחדשו את השיחות, למרות שכרגע נראה שאבו פאני נחוש לצאת לאירופה ורואה בקיץ הקרוב כתזמון המתאים לכך. במכבי חיפה יערכו לעזיבה אפשרית של הקשר, כאשר בקרב הישראלים מועמדים גבי קניקובסקי ועדן שמיר ויש גם אופציה זרה.

בנושא אחר, סאקו טורה, ששיחק בהפועל קריית שמונה בעונה החולפת, יפתח את האימונים עם מכבי חיפה. ברק בכר יקבל החלטה בעניינו, לאחר עונה מוצלחת במדי הקבוצה הצפונית שכללה חמישה בישולים.