כיאל ייפגש עם ברקת. מגן שמאלי זר יגיע

ב"ש ממשיכה בבנייה. שכטר ואנסה מתקרבים, ומה עם הרוש?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  11.06.21 - 08:38
תחילת כתבה

שבוע וחצי לפתיחת האימונים, הפועל באר שבע ממשיכה עם המאמצים לסגירת הסגל לעונה הבאה. הנהלת המועדון תיפגש עם בירם כיאל במטרה לקדם את העברתו, כשאופציית איהאב גנאים עדין על הפרק. במקביל, איתי שכטר ויוג'ין אנסה עשויים לסגור בקרוב.

קשר בני סכנין, בירם כיאל ייפגש בימים הקרובים בפעם השנייה עם אלונה ברקת. בפגישה המוקדמת בין הצדדים, לפני שהקשר יצא לברייטון לחופשה, הוצע לו חוזה דומה לזה שיש לו בקבוצתו. לטענת גורמים בב"ש, מי שמונעת את הגעתו היא אשתו של הקשר שמעדיפה להישאר בצפון ולא להעביר שוב את הילדים מקום. זאת בנוסף לחצי מיליון השקלים שתצטרך ב"ש לשלם לסכנין.

במידה והעברת כיאל לא תצא אל הפועל, בבירת הנגב ישובו לנסות ולקדם את עסקת איהאב גנאים. כזכור, ישנם קשיים במתווה המדובר בין המועדונים, זאת לאור הרצון של באר שבע לפרוס את התשלומים על השחקן לשלושה חלקים ולפרק זמן של למעלה משנה.

בסביבתו של שון גולדברג, שהעדיף את מכבי חיפה על פני הפועל ב"ש, העבירו ביקורת מרומזת על התמהמהות של הפועל ב"ש לגביו. "היה מספיק זמן לסגור איתו חוזה, הוא נמצא בקבוצה שרצתה אותו יותר", אמרו מקורביו. בשל חתימתו בשורות האלופה, בבירת הנגב יבחנו מועמדים זרים לעמדת המגן השמאלי, כשאופציות ישראליות כמו אורן ביטון ואורי מגבו יבואו בחשבון רק אם לא תמצא חלופה מתאימה מעבר לים. המשמעות היא שבמקרה ויגיע זר, עשויה הקבוצה לנסות ולהשאיל את אלטון אקולטסה.

אחרי עזיבתו של אוהד לויטה להפועל חיפה, רוני לוי לוחץ להחתים את אריאל הרוש כשגם הקהל כבר התרכך לגבי הגעתו, אך האחרון טרם קיבל הצעה רשמית. מי שגם כן ממתינים להודעה מהמועדון על המשך דרכם הם ג'ונתן אגודלו, פארליי רוזה וז'סוואה, שמצידם הבהירו כי יגיעו ארצה לפתיחת האימונים למרות שלא קיבלו זימון. נכון לעכשיו, במועדון לא מצליחים להגיע להסדר כספי עם השלושה בנוגע לשחרורם.

בהתקפה, יוג'ין אנסה שסיכם את תנאיו ממתין לסגירת העסקה בין הפועל באר שבע להפועל רעננה, שמחזיקה בכרטיסו. אחד הדברים שמעכבים את העסקה היא דרישה ל-15% מהמכירה מצידה בית"ר ת"א/בת ים. עוד בחלק הקדמי, איתי שכטר יזומן לשיחה עם אלונה ואלי ברקת בימים הקרובים אחרי שקיבל הצעה רשמית באמצעות סוכנו אבי נמני.

מי שעשויים לעזוב הם דוד קלטינס שמחפש אופציות בחו"ל ומרואן קבהא, שלא מתכוון לקצץ בחוזהו. בשל כך, אליניב ברדה ממשיך לחפש מועמד זר לעמדת הקשר האחורי במקומו של האחרון.